SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Petice proti diskriminaci obyvatel venkova

Spolek pro obnovu venkova ČR na své valné hromadě dne 5.12. 2006 schválil znění „Petice proti diskriminaci obyvatel venkova“. Petice je dalším krokem našeho Spolku na cestě za rovnoprávné postavení malých obcí a navazuje na dvě slyšení v Senátu ČR ve věci diskriminace malých samospráv formou platného daňového systému a ústavní stížnost podanou senátory v roce 2006.

Plné znění petice
Informace o petici a systém organizace podpisů
Plné znění Evropské charty místních samospráv

 

Soubor ke staženíMinistr financí Kalousek k rozpočtovému určení daní

Z veřejného slyšení v Senátu 16. října. Prezentace Powerpoint, 1,8 MB ke stažení
 

FotogalerieFotografie z předání Petice

Předseda SPOV E. Kavala předal 26.6.2007 předsedovi Senátu PČR Petici proti diskriminaci obyvatel venkova. Foto: M. Vlček

 

ČlánekInformace o petici ve zprávách TV Nova

Ve zprávách TV Nova byl 9.3.2007 uveden příspěvek s názvem "Přes sto obcí protestuje proti rozdělování státních dotací malým městům".  Pořad je k dispozici v archivu TV Nova na adrese http://www.nova.cz/tvarchiv/?238d=09.03.2007&238m=d&238p=TNOVINY&238v=51014.
 

ČlánekPetice proti diskriminaci obyvatel venkova v České televizi

19.2. ve 20.30 vysílala televizní stanice ČT24 v rámci pořadu Regiony ČT24 šot s představením Petice proti diskriminaci obyvatel venkova a živý rozhovor s předsedou spolku Mgr. Eduardem Kavalou, který představil spolek a vysvětlil důvody a cíle petice. Pořad je možno shlédnout z internetového televizního archivu ČT24 na adrese http://www.ct24.cz/vysilani/?id=148718.
 

Soubor ke staženíPetice proti diskriminaci obyvatel venkova - plné znění

Spolek pro obnovu venkova ČR na své valné hromadě dne 5.12. 2006 schválil znění „Petice proti diskriminaci obyvatel venkova“ (dále jen Petice). Znění Petice bylo připravováno již v dubnu a květnu loňského roku a je reakcí na nezájem státu jako celku o venkov. Petice je dalším krokem našeho Spolku na cestě za rovnoprávné postavení malých obcí a navazuje na dvě slyšení v Senátu ČR ve věci diskriminace malých samospráv formou platného daňového systému a ústavní stížnost podanou senátory 29.6.2006.