SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Trvalé hodnoty

Konference o působení Moravských bratří v polárních oblastech

Odkaz na web Velvyslanectví ČR v Kodani se zprávou o VI. mezinárodní konference spolku Moravian s názvem "Moravští bratři v polárních oblastechů, konané 19.-21.10.2012 se v Klubu kultury městyse Suchdolu nad Odrou. Toto téma pod názvem "Moravané mezi Eskymáky" najdete také v pořadu ČT1 reportéra Stanislava Motla, vysílaném ve středu 31. 10. 2012 v 21:55 hodin. 
 

Svatý Václave, uchovej nás při zdravém rozumu!

Polemický článek Michala Semína, předsedy Akce D.O.S.T., reagující na úvahu Martina C. Putny "Svatý Václave, vyžeň fašisty".
 

Diskusní témaNepřerostla už státům podpora homosexuality přes hlavu?

Impulsem pro otevření diskusního fóra je záznam z tiskové besedy s Rakušankou Gudrun Kuglerovou o Výboru pro homosexuály na Slovensku z 2. října 2012, uveřejněný na www.forumzivota.sk.
 

ČlánekNerozlučnost manželství

Zamyšlení pátera Milana Bubáka ve slovenské mutaci vatikánského rozhlasu
 

ČlánekPouť od oceánu k oceánu za ochranu života, rodin a demografickou situaci

Pouť s kopií ikony Panny Marie Čenstochovské „Od oceánu k oceánu“ bude v České republice probíhat od 26. 8. do 31. 8. 2012. Budeme prosit za ochranu lidského života od početí, obnovu rodin a zlepšení demografické situace České republiky, která se stává stále větší hrozbou.

 

ČlánekCírkev z živých kamenů

Podobenství o lidech a společenství od Václava Lamra, výtvarníka a člena Fóra angažovaných křesťanů ČR.

 

Xcamp 21. – 28. července ve Smilovicích

Odkaz na web včera zahájeného tradičního křesťanského letního tábora v Moravskoslezském kraji. Týdenní tábor s bohatým duchovním a kulturním programem navazuje na setkávání křesťanské mládeže v Oldřichovicích (1969) a Tošanovicích (1989-2000). Od roku 2001 se realizuje v rámci česko-polské spolupráce v euroregionu Těšínské Slezsko v obci Smilovice, v roce 2007 poprvé pod názvem XcamP.
 

Konference pro muže Tváří v tvář 4. února 2012 v Třinci

Pozvánka na sedmý ročník Konference pro muže od 13 do 99 let, která se koná v Třinci v kině Kosmos 4.2.2012 od 7:30 do cca 16:30 hodin. Letošní téma je FAIR PLAY. Přednášky, chlapský zpěv, společný oběd, diskuse a mnohem víc. Uzávěrka přihlášek 29.1.2012. Připravuje a zve Farní sbor SCEAV v Třinci.
 

Konference pro manželské páry 16.-17.3.2012 v Kolíně

Upozornění na konferenci „Změň svět skrze svůj domov“ Apoštolské církve v Kolíně.
 

ČlánekEvropa ničí tradiční rodinu a sexuální identitu

Tradiční slova „otec“ a „matka“ budou v Británii nahrazena oficiálními výrazy rodič 1rodič 2. Tyto výrazy budou používány v oficiálních dokumentech. Úřady rozhodly učinit tento „politicky korektní“ krok proto, aby vyhověly párům stejného pohlaví. Experti jsou si však jisti, že tato záležitost není věcí požadavků jistých sociálních skupin. Toto rozhodnutí je dalším krokem ke zničení tradiční rodiny.
 

ČlánekNejčastější mýty o manželství

Mnozí lidé vstupující do manželství mají naivní představy, že stačí, když se budou mít s partnerem rádi a vše poběží hladce samo od sebe. Jenže život není pohádka, kde vítězí dobro nad zlem a vše špatné končí svatbou. V reálném životě obvykle právě svatbou teprve všechno začíná.

 

ČlánekVýznam tradičních hodnot a rodiny vyzdvihli představitelé církve a hlava státu na svatováclavské pouti 28. září 2011 ve Staré Boleslavi

Tradiční mši ve městě, kde byl zavražděn patron české země, sloužil pražský arcibiskup a primas český Dominik Duka, který při mši stejně jako olomoucký arcibiskup Jan Graubner hovořili především o důležitosti rodiny. Tu zdůraznil také prezident Václav Klaus.
 

ČlánekLasicův pláč

S dodatečnou odpovědí "JEDNA NADĚJE NÁM ZŮSTÁVÁ  - vzkřísit RODINU, místo pro DOMOV" zveřejňujeme autorský text Milana Lasici šířený po internetu.
 

ČlánekChci mít oba!

Osobní svědectví Václava Lamra (1943). Je všestranným výtvarníkem, píše básně, skládá písně a zabývá se aktivně křesťanskou misií s využitím uměleckých prvků. Narodil se v Litovli. Vyučil se zedníkem a poté vystudoval uměleckoprůmyslovou školu v Brně. V 60. letech 20. století se uplatnil jako štukatér, divadelní výtvarník i arteterapeut. V 70. letech se plně věnoval křesťanské misii, mj. ve východoslovenských romských osadách. Od 80. let uměleckou a misijní činnost navzájem propojuje; pořádá happeningy, publikuje, vystavuje doma i v zahraničí. Více na www.lamr.estranky.cz. V současné době vystavuje v galerii Perla v Praze na Malé Straně, Janský vršek 15 (www.galerieperla.cz).
 

ČlánekOn-line chat

On-line chatxxx

Každou neděli od 21:00 pořádáme chat na téma rodiny, výchovy dětí a problémů s ní spojených - společně se servery Střídavka a JedenDomov.EU.