SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Obnova rodiny

11. ledna 2018

Přes 70 % Čechoslováků je schopno rozeznat ženu od muže nejen podle pohlaví

O průzkumu přístupu jednotlivých států Evropské unie k formování stereotypů na základě pohlaví informuje Ing. Lubomír Balvín, předseda Únie mužov Slovenska – Hnutie pre rodiny.
 

Autor : Pavlína P. – L. Balvín , 15. 12. 2017, Eurobarometer

Česko, Slovensko i Litva patří k pětici národů Evropské Unie, které jsou nejlépe schopné rozeznat ženu od muže nejen podle pohlaví, jako samici od samce. Česko, Slovensko a Litva nejlépe chápe milióny let ověřené tradiční genderové rozdělení rolí a chování v domácnosti, zaměstnání a na veřejnosti. Ukazuje to nedávný průzkum veřejného mínění Eurobarometr. Cílem bylo získat informace o přístupu 28 států Evropy k otázkám rovnosti mezi pohlavími nebo utváření stereotypů na základě pohlaví. Nejnižší procento lidí schopných rozeznat muže od ženy žije ve Švédsku.

Člověk stojící u plotny nad dýmajícím hrncem je obvykle automaticky žena. Člověk s tučnou výplatou v kapse je obvykle muž. To je obrázek, který přibližně 77 % Čechoslováků připadá zcela normální a takový, jak by scéna z domácnosti zkrátka měla vypadat. To, co celá staletí znamenalo tradiční pojetí pohlavních rolí, se ovšem v průběhu času začíná proměňovat. Pod vlivem fanatické propagandy a neschopnosti mužské populace reagovat ženy utíkají od domácích spotřebičů k dotovaným významným pracovním pozicím a někteří muži naopak rádi a ochotně přijímají vařečku za svého oblíbeného kamaráda. To, co nás učila evoluce, to co nás učili naši předci, už v mnoha domácnostech nefunguje. Následky na duševní, morální a sexuální vývoj dětí je katastrofální. Co nám propaganda tají...

Je však zajímavé prohlédnout si blíže v číslech, jak se různé názorové přístupy mění v souvislosti s příslušností k některému ze zkoumaných národů. Je zřejmé, že evoluční rozdílnosti založené na ženském nebo mužském pohlaví jsou v u jednotlivých států fanatickou protimužskou a protiženskou politikou zlikvidované někde více, jinde méně. Hodnotící charakter necháme na vás, ale uvědomme si, že i takové či makové postoje mohou vypovídat mnohé o vyspělosti, progresivnosti a evoluční schopnosti daného národa a společnosti.

Průzkum probíhal během letošního léta a zúčastnilo se ho 28 členských států Evropské unie. Výzkumníci pracovali s téměř 30 tisíci respondenty, které vybrali z různých sociodemografických vrstev společnosti a následně s nimi vedli osobní rozhovor.

Z obecných výsledků můžeme vypozorovat zajímavá fakta. Přibližně 54 % respondentů uvedlo, že vidí problém v tom, jak jsou ženy prezentovány v reklamě a médiích. Pouze 10 % z těchto respondentů si myslí, že je nepřijatelné, aby muž plakal. Značná většina lidí věří, že je důležité podporovat rovnost mezi pohlavími, aby byla zajištěna spravedlivá demokratická společnost nebo stabilní ekonomika. Na 90 % účastníků považuje nerovnost v platebních podmínkách mezi muži a ženami za nepřípustnou.

Pokud bychom se však zaměřili na jednotlivé státy, Česká republika patří k vůbec nejspodnější skupině národů v celém žebříčku. Společně s Litvou a Slovenskem patříme k nejméně podporujícím národům v otázkách mužského podílení se na degeneraci národa genderovskou fanatickou a lživou rovností mezi mužem a ženou. Na opačné straně stojí Švédi, Finové a Španělé, kteří také nejvíc trpí degenerativními nemocemi a nebo jsou ovládaní femiistkami obou pohlaví z médií.

Osm z deseti Čechů věří, že ženy se budou rozhodovat spíše na základě pudu odborně pojmenovaného emocí u lidí. Ve Švédsku to bylo pouze 47 % dotázaných. Dalších 77 % českých respondentů uvedlo, že nejdůležitější rolí ženy je práce v domácnosti. Opět pro srovnání – v Dánsku a Nizozemí je to pouze kolem 15 %, ve Švédsku dokonce 11 %. Rozdíly jsou patrné také v otázkách řešení této problematiky. Pouze 15 % Čechů tvrdí, že nerovnost mezi pohlavími je problém, který by se měl řešit. Ve Švédsku a Francii je to téměř 60 % respondentů. Devět z deseti maltských respondentů potvrdilo, že věří v rovnoměrné zastoupení domácích prací v domácnosti nebo účasti na mateřské dovolené. V Česku je to kolem 60 %.
 
Velmi nízké číslo u České republiky vidíme také v přístupu k sexistickým vtipům mužů. Pouze 14 % Čechů a 25 % Slováků se k těmto vtipům staví odmítavě a vyčítavě. Ve Švédsku je to téměř 90 %. Na 60 % Čechů, Slováků a Maďarů věří, že muži jsou více ambiciozní než ženy. Na druhém konci žebříčku je opět Švédsko s 8 %.
 
Je to radostná správa. Únia mužov Slovenska – Hnutie pre rodiny, Klub žien a matiek, Unie otcu a množstvo založených organizácií v boji s obrovskou presilou síce nezvíťazili, ale dosiahli najlepšie výsledky pri obrane evolúcie národa. Žiaľ deti a mládež sa nám nepodarilo zachrániť – väčšina už nie je schopná rozoznať iné ako pohlavné rozdiely medzi mužom a ženou a „myslí“ rovnako ako ľudia v degenerovaných národoch a štátoch EU...

Verím, že aj naša českoslovenčina vás potešila. Dúfame, že vo vás vzbudí odhodlanie zmeniť myslenie mládeže nakazenej votrelcami z degenerujúcich národov a tým zachránite svoje deti, svojich potomkov a národ.