SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Obnova rodiny

Škola

 

Média

 

Vzory

 

Práce

 

Chaty

 

Užitečné adresy

Do abecedně řazeného seznamu jsou postupně doplňovány odkazy na weby informující o činnostech souvisejících s realizací Programu obnovy rodiny.
 
V této rubrice, otevřené v návaznosti na téma Rodina, projednávané v dubnu 2010 na schůzi Spolku, najdete aktuality, akce, články, diskusi, dokumenty a odkazy k tomuto tématu.
 

Konference gejů v Bruselu: Cena jednoho dítěte od 60 tisíc Eur

V Bruselu se 2. - 3. května 2015 uskutečnila konference o nákupu a prodeji děpod názvem "Rodičovské možnosti pro homosexuální muže". Konferenci uspořádala nezisková organizácie Men Having Babies (Muži, kteří mají děti), působící v USA od roku 2011.
 

Temná duha nad Irskem: Lid kopl do svého národního patrona. Atlantičtí filantropové: Teď už máte, co jsme chtěli.

Michal Semín komentuje výsledek irského referenda, jež uzákoňuje homosexuální "sňatky" a vysvětluje, proč má duhová lobby v rozpadající se Evropě zřejmě nakročeno k dalším vítězstvím.
 

Kauza matky"norských dětí". Tamní sociálka začala dělat věci, na které všichni jen zírají.

Eva Michaláková, která dlouhodobě bojuje proti norským úřadům kvůli navrácení dvou svých synů, je zoufalá. Je naprosto překvapená tím, že norský úřad péče o dítě trvá na zrušení kontaktu dětí Michalákových s rodinou, pokud se neuskuteční adopce mladšího ze dvou synů současnými norskými pěstouny. Jedním z důvodů rozhodnutí je prý i medializace celé kauzy.
 

Soubor ke staženíKonference o bezdomovectví v České republice

Ke stažení sborník z "konsenzuální" konference v Poslanecké sněmovně ČR 26.–27. listopadu 2014. Více na www.bezdomovectvi.info.
 

Soubor ke staženíPoslanecká novela zákona o dětských skupinách podepsána prezidentem

21. května 2015 podepsal prezident Miloš Zeman zákon, kterým se mění zákon č. 247/2014 Sb., o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině a o změně souvisejících zákonů, a zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů. Lesní školky a další organizace pracující s dětmi "jinak" mají nyní potvrzenou možnost fungovat dále mimo režim dětských skupin. Rekapitulaci projednávání novely z webu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR najdete zde.
 

Obavy z ministra Marcela Chládka v petici Výboru na ochranu rodičovských práv

Odkaz na petici předsedovi vlády ČR, zaměřenou např. proti plošné a povinné předškolní docházce, jednotným přijímacím zkouškám, tabletům v prvních třídách či zdravotním prohlídkám bez přítomnosti rodičů. Můžete se on-line připojit!

 

Povinné čipování dětí - nemohu tomu uvěřit anebo dnes je už skutečně možné všechno?

Odkaz na internetový magazín Burani, který tvrdí, že podle vyjádření ministra školství, mládeže a tělovýchovy Marcela Chládka vláda rozhodla o povinném čipování nově narozených dětí od letošního 1. září. Bude to pan ministr dementovat anebo platí, že na každém šprochu pravdy trochu?

 

Evropa páchá sebevraždu

Spisovatel a publicista Vlastimil Podracký zobecňuje knihu Thilo Sarrazina "Německo páchá sebevraždu". Největším ohrožením Evropanů není vnější nepřítel, ale oni sami.

 

Genderismus

Na stránkách LifeNews Slovakia si můžete otevřít videozáznam přednášky Inge M. Türkauf o genderismu (ze slovenskými titulky) z 11. konference koalice proti cenzuře (Anti-Zensur Koalition), konané za účasti cca 2,5 tis. návštěvníků 14. března 2015 ve Švýcarsku.

 

Soubor ke stažení13. dubna: Rodinná politika – jaké hodnoty a principy hledáme

Ke stažení pozvánka na XIV. mezinárodní konferenci o rodinné politice v Senátu Parlamentu ČR. Vložné se nevybírá, je ale nutno do do 6. dubna poslat na mailovou adresu hlavního organizátora – Národního centra pro rodinu v Brně (ncpr@volny.cz) návratku, kterou najdete zde.

 

ČlánekDeklarace Ženy světa

Podepsat se můžete zde. V dolní levé části obrazovky najdete formulář, ve kterém vyplníte NOMBRE = osobní jméno,  APELLIDO = příjmení, EMAIL = e-mail, PAÍS = země, stát (Czech Republik).

 

Soubor ke staženíSíť mateřských center boří mýty o nečitelnosti neziskových organizací

Síť mateřských center zahájila celorepublikovou kampaň Spolu u kulatého stolu, jejímž cílem je nabourat přetrvávající nedůvěru v neziskový sektor. Kampaň zahájila beseda 12. února v Rakovníku, do června 2015 proběhne dvacet besed na obecní a regionální úrovni. Projekt vyvrcholí závěrečným symposiem 18. května 2015 v Praze.
 

ČlánekSlovenské referendum o rodině 7. 2. 2015: Účast 21,4 % voličů

Podle zveřejněných výsledků 95 % z nich souhlasilo s tím, aby se manželstvím nemohlo nazývat žádné jiné spolužití kromě svazku mezi jedním mužem a jednou ženou. 92 % souhlasilo s tím, aby párům nebo osobám stejného pohlaví nebylo umožněné osvojení (adopce) dětí a jejich následná výchova a 90 % chtělo, aby školy nemohly vyžadovat účast dětí na vyučování v oblasti sexuálního chování nebo eutanázie, pokud rodiče nebo děti samé nesouhlasí s obsahem vyučování.

 

Klíčové referendum o ochraně rodiny – třikrát ano rodině

můžete podpořit, když se připojíte k evropské petici "Podpora slovenského referenda o rodině" na webu CiticenGO. Vyplníte jméno, příjmení, vyberete stát (Tschechische Republik), doplníte poštovní směrovací číslo vaší obce/města a kliknete na "podepsat" (unterschreiben). Vstup v angličtině najdete zde.

Referendum vypsal prezident Slovenské republiky Andrej Kiska na 7. února 2012. Mohou se ho účastnit občané od 18 let, podmínkou jeho platnosti je nadpoloviční účast voličů. Mají odpovědět na tři otázky:

1. Souhlasíte s tím, aby se manželstvím nemohlo nazývat žádné jiné spolužití osob kromě svazku mezi jedním mužem a jednou ženou?

2. Souhlasíte s tím, aby párům nebo skupinám stejného pohlaví nebylo umožněno osvojení (adopce) dětí a jejich následná výchova?

3. Souhlasíte s tím, aby školy nemohly vyžadovat účast dětí na vyučování v oblasti sexuálního chování či eutanázie, když jejich rodiče nebo děti samé nesouhlasí s obsahem vyučování?

Více na www.alianciazarodinu.sk.

 

Soubor ke stažení26. prosince 2014: Na vánoce – manifestace

iniciativy Obnova rodiny- vzkříšení národa v 9 hodin v Olomouci na Horním náměstí a v 15 hodin v Praze u "koně" na Václavském náměstí.