SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Obnova rodiny

Škola

 

Média

 

Vzory

 

Práce

 

Chaty

 

Užitečné adresy

Do abecedně řazeného seznamu jsou postupně doplňovány odkazy na weby informující o činnostech souvisejících s realizací Programu obnovy rodiny.
 
V této rubrice, otevřené v návaznosti na téma Rodina, projednávané v dubnu 2010 na schůzi Spolku, najdete aktuality, akce, články, diskusi, dokumenty a odkazy k tomuto tématu.
 

Výsledky soutěže Obec přátelská rodině roku 2010

Výsledky na webu soutěže.
 

Chudoba rodiny už není důvod pro poslání dítěte do ústavu

Nejvyšší soud uveřejnil svůj rozsudek z loňského prosince, podle něhož nejsou chudoba rodiny či špatné bytové podmínky samy o sobě důvodem, který dostačuje k poslání dítěte do ústavní péče. Přečtěte si článek na serveru http://www.novinky.cz.
 

Děti stále více doplácejí na nezaměstnané rodiče

Evropské země včetně České republiky musí cílevědoměji řešit nedostatek nových pracovních míst a vysoký počet lidí bez práce, které představují deset procent práceschopného obyvatelstva. V rodinách nezaměstnaných žije kolem osmi procent všech českých dětí do 17 let. Stáhněte si článek z Novinek.cz.
 

Nesvatbov – úsměvný dokumentární film o velkém problému

Slovenská vesnice Zemplínske Hámre, kde už skoro všechno mají (včetně pobočky pošty na radnici), pomalu, ale jistě vymírá. Její starosta, generál ve výslužbě, se snaží dát dohromady třicátníky, kteří zbyli na ocet. Tabulka promítání v lednu a únoru v českých městech ke stažení zde.

 

Soubor ke staženíMá manželství budoucnost?

Myšlenky, které nestárnou, najdete v časopisu Apoštolské církve Život v kristu číslo 10/2008.
 

Jen idiot může podporovat dětské domovy

Petr Hampl upozorňuje na svém blogu na článek koordinátorky projektu Asociace náhradních rodin Kateřiny Šlesingerové, který nedávno otiskl CFO World (zde). Konečně totiž někdo otevřeně řekl to, co mnozí už dávno vědí a nechtějí o tom mluvit. A další to odmítají vzít na vědomí. „Dobročinné“ podnikové a jiné sbírky na dětské domovy ve svém důsledku nejen, že dětem nepomáhají, ale strašlivě jim ubližují.  Dárce si vyrobí dobrý pocit a možná dostane i fotografii ve společenské rubrice. Cenu za něj zaplatí děti, které se nevrátí do rodin, stráví zbytek dětství v ústavu a nejspíš nikdy nebudou schopné žít normálním životem.
 

ČlánekOdkazy na webové stránky

Academia Via Familia o.s.

AVF o.s. je občanské zájmové sdružení registrované na MV ČR pod č. VS/1-1/75025/09-R, založené podle zákona č. 83/1990 Sb., v němž se sdružují občané k poskytování obecně prospěšných činností v oblasti podpory rodin, dětí a mládeže a jejich dalšího vzdělávání. Webové stránky sdružení najdete na http://viafamilia.cz.

 

Ivo Patta: Komplexní řešení demografického problému

V období přípravy důchodové reformy zvláště aktuální článek, uveřejněný v časopise Demografie v roce 2007. Ke stažení v pdf.

 

Benjamin Kuras: Jak zabít civilizaci

Článek z 29.3.2010 na http://blog.aktualne.cz o „Euro-Mediterranean Partnership“ (též „barcelonský proces“ a „Unie pro Středomoří“), který Vám možná unikl.

 

Soubor ke staženíBůh zprostředkovává manželství

Ke stažení 87 stránková kniha Dereka Prince (1915-2003), mezinárodně uznávaného kazatele, proslulého také rozhlasovým programem „Dnes s Derekem Princem", svého času vysílaném v USA, v Číně, Indii, Střední a Jižní Americe, na Středním východě a částech Afriky, Austrálie, na Novém Zélandu, na ostrovech Pacifiku a Karibského moře. Je autorem více než dvaceti knih, z nichž většina byla přeložená do mnoha cizích jazyků. Nepůsobil v rámci žádné církve a jeho slogan byl „Zasáhnout nezasažené a učit nepoučené“.
 

ČlánekDiskuse: Potřebuje stát rodinu? Je rodina základním nástrojem prosperity?

K těmto otázkám otvíráme diskusi, jejímž podkladem může být závěr úvahy Mojmíra Kováře, uveřejněné na tomto webu 27. dubna 2010. Své názory vložte přímo na tento web po otevření článku a kliknutí na "Vložit nový příspěvek" vpravo dole. Možnost vkládání dalších příspěvků byla uzavřena 6.3.2011.

 

ČlánekTéze pro pracovní skupinu Obnova rodiny Spolku pro obnovu venkova ČR

Pracovní návrh výchozích tézí pro činnost pracovní skupiny Spolku

 

ČlánekRodina – nástroj prosperity – a stát

Úvaha Ing. Mojmíra Kováře

 

ČlánekCo je úloha rodiny a proč jsou rodina a domov důležité

Záznam vystoupení Pavla Rause na schůzi SPOV 6.4.2010