SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Obnova rodiny

Škola

 

Média

 

Vzory

 

Práce

 

Chaty

 

Užitečné adresy

Do abecedně řazeného seznamu jsou postupně doplňovány odkazy na weby informující o činnostech souvisejících s realizací Programu obnovy rodiny.
 
V této rubrice, otevřené v návaznosti na téma Rodina, projednávané v dubnu 2010 na schůzi Spolku, najdete aktuality, akce, články, diskusi, dokumenty a odkazy k tomuto tématu.
 

Soubor ke staženíOhrožení rodiny v postmoderní době

Ke stažení tematický článek, převzatý z časopisu Křesťanských sborů v ČR a Kresťanských zborov na Slovensku „Živé slovo“, číslo 3, ročník 2007 (internetová prezentace časopisu zde). Jeho autorem je Dr. Czesław Bassara, 62 letý polský evangelický teolog. Studoval v Polsku, Švýcarsku a Belgii. Věnoval se práci s dětmi, vyučování učitelů a rodičů. Společně se svou ženou sloužil v CEF (Child Evangelism Fellowship – Dětská evangelická nadace) pro střední a východní Evropu. V rámci své služby navštívil více než 60 zemí ve všech světadílech. Má dvě děti, které se rovněž věnují službě v CEF.

 

ČlánekV jakém státě bych chtěl jako občan spokojeně žít

aneb Jak se zbavit chronické frustrace z politiky v ČR je název článku Ing. arch. Martina Říhy, místopředsedy Společnosti pro trvale udržitelný rozvoj (www.stuz.cz) a polistopadového náměstka ministra životního prostředí. Svým celkovým pojetím se dotýká nejen smyslu státu, ale i našeho tématu obnovy rodiny. 
 

Seminář Evropský rok dobrovolnictví 17.3.2011 v Praze

Chcete vědět, co obnáší dobrovolnická práce? Zajímá Vás, jaké akce se v rámci Evropského roku dobrovolnictví letos budou konat v ČR? Eurocentrum Praha pořádá 17.3.2011 od 17 hodin v Informačním centru vlády ČR (Vladislavova 4, Praha 1) seminář, na který se registrujte on-line. Další informace o akcích Eurocenter na www.euroskop.cz.
 

ČlánekVelikonoční výstava obrazů a kreseb Václava Lamra

v Galerii Perla Jánský vršek 15, Praha 1 (viz www.galerieperla.cz). Vernisáž výstavy je 6.4.2011 v 18 hod. Výstava na téma „Kristus vstal z mrtvých“ je otevřena od 2.4-30.4. 2011. Během výstavy autor uvádí návštěvníky do obsahu poselství obrazů. Vhodné pro rodiče s dětmi a pro školy. Během výstavy proběhnou večer přednášky o významu Kristovy oběti a o významu vzkříšení. Otevřeno denně od 11-18 hod. ve všední dny a soboty a neděle od 14 -18 hod. S autorem je možno si telefonicky domluvit (mobil 774 624 852) návštěvu i mimo tyto hodiny každý den do 22 hodin.
 

Soubor ke staženíRodinná politika na úrovni krajů a obcí

Ke stažení metodické doporučení Ministerstva práce a sociálních věcí z roku 2008. Sledujte diskusní fóra k jednotlivým oblastem návrhu Programu obnovy rodiny v rubrice Obnova rodiny.

 

ČlánekUkončení diskusního fóra Potřebuje stát rodinu? Je rodina základním nástrojem prosperity?

Diskuse zahájená 12.7.2010 byla ukončena 6.3.2011. Jednotlivé příspěvky si můžete přečíst zde.

 

MUDr. Jan Hnízdil v Hydeparku ČT 24

O celostní medicíně, kladoucí důraz na komplexní psychoterapeutický přístup k pacientům, krizi zdravotnictví a občanské společnosti.
 

Ještě u předškoláků bude možné popřít otcovství

Až do šesti let věku dítěte bude moci podle návrhu nového občanského zákoníku popřít otcovství muž, který zjistí, že potomka, kterého vychovává, přivedla jeho manželka na svět s někým jiným. Komentář k dílčímu  ustanovení připravované novely občanského zákoníku na www.novinky.cz.
 

Soubor ke staženíNávrh Programu obnovy rodiny SPOV ČR

Návrh programu, připravený pracovní skupinou ve složení Jan Florian, Mojmír Kovář a Jan Tomiczek, bude předložen v rámci bodu Různé na schůzi Spolku 1. února 2011.

 

ČlánekPřipomínky Hnutí Pro život ČR k vládnímu návrhu občanského zákoníku

Hnutí Pro život ČR zaslalo Ministerstvu spravedlnosti v rámci připomínkového řízení své připomínky k návrhu občanského zákoníku. Podobné připomínkové řízení se konalo v roce 2008. Při něm došlo k zapracování více jak poloviny tehdejších připomínek do tohoto nového znění.

 

Výsledky soutěže Obec přátelská rodině roku 2010

Výsledky na webu soutěže.
 

Chudoba rodiny už není důvod pro poslání dítěte do ústavu

Nejvyšší soud uveřejnil svůj rozsudek z loňského prosince, podle něhož nejsou chudoba rodiny či špatné bytové podmínky samy o sobě důvodem, který dostačuje k poslání dítěte do ústavní péče. Přečtěte si článek na serveru http://www.novinky.cz.
 

Děti stále více doplácejí na nezaměstnané rodiče

Evropské země včetně České republiky musí cílevědoměji řešit nedostatek nových pracovních míst a vysoký počet lidí bez práce, které představují deset procent práceschopného obyvatelstva. V rodinách nezaměstnaných žije kolem osmi procent všech českých dětí do 17 let. Stáhněte si článek z Novinek.cz.
 

Nesvatbov – úsměvný dokumentární film o velkém problému

Slovenská vesnice Zemplínske Hámre, kde už skoro všechno mají (včetně pobočky pošty na radnici), pomalu, ale jistě vymírá. Její starosta, generál ve výslužbě, se snaží dát dohromady třicátníky, kteří zbyli na ocet. Tabulka promítání v lednu a únoru v českých městech ke stažení zde.

 

Soubor ke staženíMá manželství budoucnost?

Myšlenky, které nestárnou, najdete v časopisu Apoštolské církve Život v kristu číslo 10/2008.