SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Obnova rodiny

Škola

 

Média

 

Vzory

 

Práce

 

Chaty

 

Užitečné adresy

Do abecedně řazeného seznamu jsou postupně doplňovány odkazy na weby informující o činnostech souvisejících s realizací Programu obnovy rodiny.
 
V této rubrice, otevřené v návaznosti na téma Rodina, projednávané v dubnu 2010 na schůzi Spolku, najdete aktuality, akce, články, diskusi, dokumenty a odkazy k tomuto tématu.
 

ČlánekPropusťte vězně držené podle § 213!

Otevřený dopis předsedy občanského sdružení K 213 Ing. Jiřího Fialy poslancům a senátorům ohledně řešení problematiky vězeňství a současných přeplněných věznic, převzatý z webu tohoto sdružení. K 213 si klade za cíl zrušení § 196 nového trestního zákoníku (dříve § 213).
 

Soubor ke stažení8. Národní všeoborová konference nestátních neziskových organizací 12. a 13. dubna v Poslanecké sněmovně a Senátu Parlamentu ČR

s tématem VIZE A LEGISLATIVA - základ pro rozvoj nestátního neziskového sektoru, navazujícím na nový občanský zákoník. Účast na konferenci je zdarma. Podrobný program ke stažení zde. Přihlášku vyplňte on-line do 5. dubna. V případě její akceptace obdržíte potvrzující email, kterým se prokážete u registrace.
 

Exekuce – epidemie která může zasáhnout kdekoho

Petr Hannig 18. března 2012 na iDNES.cz zaměřil pozornost k něčemu, co pálí už bezmála milion spoluobčanů a co lze řešit za použití zdravého rozumu. K tomu předestřel 10 bodů. Jeho článek postupně přebírá nebo na něj odkazuje řada dalších internetových stránek nebo periodik.

 

25. březen Den počatého dítěte - Nechat žít je správná volba

25. marec – Deň počatého dieťaťa, je pravidelná celoslovenská kampaň mimovládnych organizácií združených vo Fóre života, ktorou chcú šíriť úctu ku každému počatému ešte nenarodenému dieťaťu. V období okolo tohto termínu sa uskutočňujú rôzne aktivity poukazujúce na potrebu chrániť ľudský život od počatia.
 

Chat s právničkou Danou Burdovou 18.3.2012

Odkaz na 1. část záznamu chatu, pořádaného pravidelně v neděli večer v 21 hodin ve spolupráci www.stridavka.cz a Spolku pro obnovu venkova ČR.
 

ČlánekZáznam chatu ze dne 20.3.2012 na téma Rodina a škola

Seznamte se s názory ředitelů a učitelů škol a neziskových organizací. Příští dubnový chat bude třetí pracovní úterý v měsíci tj. 17.4.2012 na téma Rodina, zdravotnictví, bioetika a psychologie. 
 

ČlánekSPOV ČR na Facebooku

SPOV ČR na Facebookuxxx

Všichni, kdo jste přihlášeni k sociální síti Facebook, můžete se zde stát fanoušky Spolku pro obnovu venkova. Stránka Spolku má tutu adresu: http://www.facebook.com/spovcr 

Na Facebook se dostanete také z posledního odkazu v levém sloupci tohoto webu.

Uživatelé Facebooku mohou na této stránce sdílet on-line své názory, informace, odkazy na články apod.

 

Soubor ke staženíXII. Pochod pro život v sobotu 24. března v Praze

Ke stažení pozvánka na akce pořádané Hnutím Pro život v rámci jeho XII. ročníku. Více informací zde. Letos paralelně pořádá Akce D.O.S.T. shromáždění ČESKÉ DĚTI - NAŠE BUDOUCNOST. Po jeho skončení se jeho účastníci připojí k pochodu. Pozvánka zde.
 

Soubor ke staženíXI. konference o rodinné politice 20. března v Senátu

Ke stažení pozvánka na mezinárodní konferenci "Rodinná politika a faktory ovlivňující autonomní chování rodiny při naplňování jejích společensky nezastupitelných funkcí", pořádanou Národním centrem pro rodinu a Výborem pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu Parlamentu ČR. Více na www.rodiny.cz.
 

ČlánekChat na téma Rodina a škola 20.3.2012 v 9 hodin

Účast na diskusním chatu v úterý 20.3. přislíbili Mgr. Cyril Kubánek, ředitel Základní školy Maltézských rytířů v Kladně, Mgr. Helena Šíblová, ředitelka církevní základní školy a mateřské školy Archa v obci Petroupim na Benešovsku, Andrea Smékalová, Montessori školka ve Vlašimi, Anna Brychtová, předsedkyně Výboru na obranu rodičovských práv, Radim Ucháč, prezident Hnutí Pro život ČR, o.s., Mgr. Jiří Adamec, člen rady Národní sítě venkovských komunitních škol a Lenka Zapletalová, Rodinné centrum Světýlka Vlašim. Na chat vstoupíte zde.
 

ČlánekPaskvil v zákoně trestá nevinné děti, jejichž rodiče neplatili za svoz odpadu

Alena K. z Bystřice nad Pernštejnem, ač sama matka pěti dětí, přijala před časem do pěstounské péče další tři děti. Po třech letech rozlepila obálku, z níž vyčetla, že dvě z přijatých dětí (jednomu z nich je patnáct let) dluží celkem 6000 korun za svoz odpadu.
 

Konference VYBER SI ŽIVOT, Rajecké Teplice 23.-24.3. 2012

Cílem mezinárodní konference, jejíž IX. ročník pořádají slovenská nezisková organizace Áno pre život ve spolupráci s Fórem života, Hnutím Pro život ČR a maďarskou Alfa aliancí pro ochranu nenarozených a nově narozených kojenců, dětí a rodin, je umožnit diskusi o potřebě ochrany lidského života od početí po přirozenou smrt.
 

Vesnice roku

Ondřej Vetchý je starosta Vesnice roku. Dále hrají: Lenka Vlasáková, Václav Postránecký, Jan Budař, Honza Melíšek a další. Režie Vojtěch Moravec. Více o absolventském filmu Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku na www.filmvesniceroku.cz.
 

Máte slovo: O domácím násilí s Michaelou Jílkovou

V pořadu ČT 1 "Máte slovo" 1. března moderovala Michaela Jílková diskusi o pronásledování (stalkingu) a domácím násilí. Hosty byli senátor ČSSD Marcel Chládek, advokátka Mgr. Kateřina Kuncová, vedoucí oddělení obecné kriminality Policie ČR v Brně npor. Mgr. Bc. Alena Skoumalová, policejní psycholožka doc. PhDr. Ludmila Čírtková, CSc., Vlasta Kukajová a Aleš Hodina.

 

Soubor ke staženíKdo s koho? Střet generací na pracovním trhu

Ke stažení pozvánka na odbornou debatu na toto téma, kterou pořádá Zastoupení Evropské komise a Informační kancelář Evropského parlamentu. Debata se koná dne 7. března 2012 od 14,00 - 15,30 hodin v Evropském domě, Jungmannova 24, Praha 1. Přihlášky do 6. března na prague@cebre.cz.