SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Obnova rodiny

Škola

 

Média

 

Vzory

 

Práce

 

Chaty

 

Užitečné adresy

Do abecedně řazeného seznamu jsou postupně doplňovány odkazy na weby informující o činnostech souvisejících s realizací Programu obnovy rodiny.
 
V této rubrice, otevřené v návaznosti na téma Rodina, projednávané v dubnu 2010 na schůzi Spolku, najdete aktuality, akce, články, diskusi, dokumenty a odkazy k tomuto tématu.
 

ČlánekV Plzeňském kraji mají soutěž O nejúspěšnější školu

Dozvěděli jsme se to z Chanovic, kde při zahájení školního roku 3. září na nádvoří školy pan Ing. Tomáš Vlášek, ředitel Střediska služeb školám Plzeň, předal tamější základní škole jménem Krajského úřadu Plzeňského kraje ocenění za 3. místo v soutěži O nejúspěšnější školu v předmětových soutěžích ve školním roce 2011/2012 v kategorii Úplné základní školy. 2. místo obsadila Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí, okres Plzeň-jih a 1. místo Základní škola Chrást, okres Plzeň-město.
 

Mýty ve vzdělávání - Vědomosti či rozvoj osobnosti není dilema

7. pokračování kapitol z publikace PhDr. Jany Nováčkové, CSc., na www.stridavka.cz.

 

Diskusní témaDiskuse: Místní program obnovy rodiny – návrh manuálu pro starosty malých obcí

K diskusi je předkládán návrh starostky obce Skotnice (723 obyvatel) a členky pracovní skupiny POR Anny Mužné. Návrh ke stažení zde. Diskuse pokračuje i k jiným tématům rodiny...
 

7. evropský rodinný kongres 29. srpna – 1. září 2012 v Trnavě

Odkaz na web 7. evropského rodinného kongresu na téma "Kultura a morálka rodiny v globalizované společnosti". Kongres se uskuteční u příležitosti oslav 1150. výročí příchodu věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje na území Slovenska a 15. výročí založení Univerzity sv. Cyrila a Metoděje v Trnavě. Na téma "Program obnovy rodiny Spolku pro obnovu venkova ČR" na něm vystoupí člen Spolku Ing. Mojmír Kovář.
 

Mýty ve vzdělávání na Střídavce pokračují 6. částí

Web Střídavka (www.stridavka.cz) od 13. 7. každý pátek zveřejňuje v rubrice "Články" kapitoly ze stejnojmenné publikace PhDr. Jany Nováčkové, CSc. V článku z 21.7. naleznete odkazy na 1. a 2. část, dnes přidáváme odkazy na 3., 4. a 5. část. Na 6. část, zveřejněnou dnešního dne, se dostanete přímo z nadpisu tohoto článku.

 

ČlánekPouť od oceánu k oceánu za ochranu života, rodin a demografickou situaci

Pouť s kopií ikony Panny Marie Čenstochovské „Od oceánu k oceánu“ bude v České republice probíhat od 26. 8. do 31. 8. 2012. Budeme prosit za ochranu lidského života od početí, obnovu rodin a zlepšení demografické situace České republiky, která se stává stále větší hrozbou.

 

ČlánekCírkev z živých kamenů

Podobenství o lidech a společenství od Václava Lamra, výtvarníka a člena Fóra angažovaných křesťanů ČR.

 

Xcamp 21. – 28. července ve Smilovicích

Odkaz na web včera zahájeného tradičního křesťanského letního tábora v Moravskoslezském kraji. Týdenní tábor s bohatým duchovním a kulturním programem navazuje na setkávání křesťanské mládeže v Oldřichovicích (1969) a Tošanovicích (1989-2000). Od roku 2001 se realizuje v rámci česko-polské spolupráce v euroregionu Těšínské Slezsko v obci Smilovice, v roce 2007 poprvé pod názvem XcamP.
 

Petice "Za záchranu českého regionálního školství" v Senátu

Odkaz na stenozáznam z projednávání petice plénem Senátu 19. července. Senátoři a senátorky napříč politickým spektrem schválili návrh usnesení výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petici z 2. května 2012 shledali jako důvodnou. Ve stenozáznamu na webu Senátu jsou odkazy na audiozáznam a videozáznam, který vysílala také ČT24 dne 21. července.
 

Mýty ve vzdělávání

Web Střídavka (www.stridavka.cz) od 13. července 2012 každý pátek zveřejňuje v rubrice "Články" kapitoly ze stejnojmenné publikace PhDr. Jany Nováčkové, CSc., o škodlivosti některých zaběhaných představ o učení, škole a výchově a cestách, jak je překonat. Článek odkazuje na 1. část; 2. část, zveřejněnou 20. července, najdete zde.
 

5. ročník soutěže Obec přátelská rodině má nová pravidla – uzávěrka přihlášek 31.12.2012

Obce a města mohou i letos získat dotaci na aktivity podporující rodiny a titul Obec přátelská rodině roku 2012. Již pátý ročník celostátní soutěže pořádá MPSV a Stálá komise pro rodinu a rovné příležitosti Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR ve spolupráci s Asociací center pro rodinu a Sítí mateřských center. Nově musí obce mít tzv. koncepční dokument (plán) rodinné politiky. Odkazy na podmínky a přihlášku.
 

Vládnout nám musí osobnosti

Na vedoucích místech v národě musí stát osobnosti, nikoliv mravní trosky. Vraťme úctu k rodině, posilujme pevné svazky otec-matka-děti. Je-li rodina nepevná ve své struktuře, marně budeme hledat sebevědomí v jednotlivcích. To jsou podle eseje katolického kněze a bývalého politického vězně Antonína Huvara z roku 2009 hodnoty, na kterých by měla stát naše společnost.
 

Soubor ke staženíProgram obnovy rodiny – červen 2011-2012

Prezentace Bc. Jana Tomiczka, předsedy pracovní skupiny POR, k bodu 5. programu schůze SPOV ČR 5. 6. 2012.
 

ČlánekZáznam chatu ze dne 19. 6. 2012 na téma "Táta dneska frčí"

Hosty chatu byly představitelé rodinných/mateřských center a obcí, zapojených do stejnojmenné kampaně. Příští diskusní chat o rodině bude na téma "Rodina a prostředí pro život" třetí úterý v září, tj. 18. 9. 2012, v 9 hodin dopoledne. 
 

ČlánekNejčastější hádky v rodinách? O peníze

Finanční problémy, které sužují stále více rodin, se začínají odrážet i v rodinných konfliktech. Zatímco dříve v rodinách převažovaly spory o výchovu dětí či pomoci v domácnosti, dnes se hádky nejčastěji týkají peněz a toho, jak s nimi vyjít.