SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Obnova rodiny

Škola

 

Média

 

Vzory

 

Práce

 

Chaty

 

Užitečné adresy

Do abecedně řazeného seznamu jsou postupně doplňovány odkazy na weby informující o činnostech souvisejících s realizací Programu obnovy rodiny.
 
V této rubrice, otevřené v návaznosti na téma Rodina, projednávané v dubnu 2010 na schůzi Spolku, najdete aktuality, akce, články, diskusi, dokumenty a odkazy k tomuto tématu.
 

Soubor ke staženíSeminář pro rodiny 20. října na Biskupském gymnáziu v Brně

Seminář pořádá Pontes, o. s., ve spolupráci s rodinami z Hnutí Fokoláre 20 na Biskupském gymnáziu v Brně, Barvičova 85. Dopoledne od 10 hodin proběhnou dvě přednášky na témata "Mezigenerační vztahy" a "Biotika: umění žít". Odpoledne budou pokračovat diskusní skupiny s odborníky na aktuální témata. Vložné 200 Kč. Přihlásit se je možné do 15. 10. 2012 elektronicky na www.pontes-os.cz nebo telefonicky na tel. čísle 777 278 182.
 

Rodina v etických otázkách dnešní doby 3. října v Emauzích

3. 10. 2012 se od 10 hod. v Emauzském klášteře v Praze bude konat další ze seminářů Národního centra pro rodinu. Cílem semináře je zamyšlení nad tím, s jakými úskalími je spojen život rodiny ve společnosti, a pojmenování faktorů, které život rodině „zbytečně" komplikují. Vložné 200 Kč. Ke stažení program v PDF a návratka ve Wordu, kterou se můžete přihlásit do 27. 9. 2012.
 

Mýty ve vzdělávání - Kontrola k pěstování odpovědnosti nestačí

10. pokračování kapitol z publikace PhDr. Jany Nováčkové, CSc., na www.stridavka.cz, předchozí 9. kapitolu "Doporučení učitelům: když nevíte, zeptejte se dětí" najdete zde.
 

ČlánekChat "Rodina a prostředí pro život" v úterý 18. září 2012 v 9 hodin

Po prázdninách opět zahajujeme pravidelné diskusní chaty, na kterých se setkáváme každé třetí úterý v měsíci v 9 hodin dopoledne. Diskutovat můžete ze svého počítače v klidu své kanceláře nebo domova. Diskuse se nebude dotýkat jen "prostředí" (např. jeho společenské nebo enviromentální stránky), dotkne se také morálky, etiky a rodiny jako základu pro šťastný a smysluplný život. Účast přislíbili matka sedmi synů MUDr. Anna Kováčová-Habovštiaková, dětská psychiatřička a členka Světového hnutí matek, Libuše Pavelková, viceprezidentka Academia Via Familia o.s. a Mgr. Josef Záboj, vedoucí Centra pro rodinný život Olomouc. Na chat vstoupíte zde.
 

Mýty ve vzdělávání - Učebnice nejsou pro kvalitní vzdělávání nepostradatelné

8. pokračování kapitol z publikace PhDr. Jany Nováčkové, CSc., na www.stridavka.cz.
 

ČlánekV Plzeňském kraji mají soutěž O nejúspěšnější školu

Dozvěděli jsme se to z Chanovic, kde při zahájení školního roku 3. září na nádvoří školy pan Ing. Tomáš Vlášek, ředitel Střediska služeb školám Plzeň, předal tamější základní škole jménem Krajského úřadu Plzeňského kraje ocenění za 3. místo v soutěži O nejúspěšnější školu v předmětových soutěžích ve školním roce 2011/2012 v kategorii Úplné základní školy. 2. místo obsadila Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí, okres Plzeň-jih a 1. místo Základní škola Chrást, okres Plzeň-město.
 

Mýty ve vzdělávání - Vědomosti či rozvoj osobnosti není dilema

7. pokračování kapitol z publikace PhDr. Jany Nováčkové, CSc., na www.stridavka.cz.

 

Diskusní témaDiskuse: Místní program obnovy rodiny – návrh manuálu pro starosty malých obcí

K diskusi je předkládán návrh starostky obce Skotnice (723 obyvatel) a členky pracovní skupiny POR Anny Mužné. Návrh ke stažení zde. Diskuse pokračuje i k jiným tématům rodiny...
 

7. evropský rodinný kongres 29. srpna – 1. září 2012 v Trnavě

Odkaz na web 7. evropského rodinného kongresu na téma "Kultura a morálka rodiny v globalizované společnosti". Kongres se uskuteční u příležitosti oslav 1150. výročí příchodu věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje na území Slovenska a 15. výročí založení Univerzity sv. Cyrila a Metoděje v Trnavě. Na téma "Program obnovy rodiny Spolku pro obnovu venkova ČR" na něm vystoupí člen Spolku Ing. Mojmír Kovář.
 

Mýty ve vzdělávání na Střídavce pokračují 6. částí

Web Střídavka (www.stridavka.cz) od 13. 7. každý pátek zveřejňuje v rubrice "Články" kapitoly ze stejnojmenné publikace PhDr. Jany Nováčkové, CSc. V článku z 21.7. naleznete odkazy na 1. a 2. část, dnes přidáváme odkazy na 3., 4. a 5. část. Na 6. část, zveřejněnou dnešního dne, se dostanete přímo z nadpisu tohoto článku.

 

ČlánekPouť od oceánu k oceánu za ochranu života, rodin a demografickou situaci

Pouť s kopií ikony Panny Marie Čenstochovské „Od oceánu k oceánu“ bude v České republice probíhat od 26. 8. do 31. 8. 2012. Budeme prosit za ochranu lidského života od početí, obnovu rodin a zlepšení demografické situace České republiky, která se stává stále větší hrozbou.

 

ČlánekCírkev z živých kamenů

Podobenství o lidech a společenství od Václava Lamra, výtvarníka a člena Fóra angažovaných křesťanů ČR.

 

Xcamp 21. – 28. července ve Smilovicích

Odkaz na web včera zahájeného tradičního křesťanského letního tábora v Moravskoslezském kraji. Týdenní tábor s bohatým duchovním a kulturním programem navazuje na setkávání křesťanské mládeže v Oldřichovicích (1969) a Tošanovicích (1989-2000). Od roku 2001 se realizuje v rámci česko-polské spolupráce v euroregionu Těšínské Slezsko v obci Smilovice, v roce 2007 poprvé pod názvem XcamP.
 

Petice "Za záchranu českého regionálního školství" v Senátu

Odkaz na stenozáznam z projednávání petice plénem Senátu 19. července. Senátoři a senátorky napříč politickým spektrem schválili návrh usnesení výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petici z 2. května 2012 shledali jako důvodnou. Ve stenozáznamu na webu Senátu jsou odkazy na audiozáznam a videozáznam, který vysílala také ČT24 dne 21. července.
 

Mýty ve vzdělávání

Web Střídavka (www.stridavka.cz) od 13. července 2012 každý pátek zveřejňuje v rubrice "Články" kapitoly ze stejnojmenné publikace PhDr. Jany Nováčkové, CSc., o škodlivosti některých zaběhaných představ o učení, škole a výchově a cestách, jak je překonat. Článek odkazuje na 1. část; 2. část, zveřejněnou 20. července, najdete zde.