SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Obnova rodiny

Škola

 

Média

 

Vzory

 

Práce

 

Chaty

 

Užitečné adresy

Do abecedně řazeného seznamu jsou postupně doplňovány odkazy na weby informující o činnostech souvisejících s realizací Programu obnovy rodiny.
 
V této rubrice, otevřené v návaznosti na téma Rodina, projednávané v dubnu 2010 na schůzi Spolku, najdete aktuality, akce, články, diskusi, dokumenty a odkazy k tomuto tématu.
 

Druhé kolo senátních voleb

Anketa webu Střídavka, ve které odpovídají senátorští kandidáti na otázku o podpoře střídavé péče.
 

Svatý Václave, uchovej nás při zdravém rozumu!

Polemický článek Michala Semína, předsedy Akce D.O.S.T., reagující na úvahu Martina C. Putny "Svatý Václave, vyžeň fašisty".
 

ČlánekZáznam chatu z 16.10. 2012 na téma "Rok 2012 - Evropský rok aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity"

Jeho hosty byli Ing. Marta Koucká z MPSV, Jana Marešová ze SFRB, sociolog RNDr. Pavel Rusý, Mgr. Štěpánka Beníčková, ředitelka SOUŽITÍ 2005, o.p.s., Mikulovice, Ing. Zuzana Pěchotová, ředitelka o.s. Život 90 – Jihlava a zástupci konzultačních středisek virtuální univerzity třetího věku. Příští chat na téma Rodina a média se uskuteční třetí listopadové úterý tj. 20. 11. 2012 v 9 hodin.
 

ČlánekOvěření standardů kvality komunitní školy – dílčí výsledky mezinárodního projektu

Článek Marka Lauermanna ze 14. 3. 2011, zveřejněný na www.rvp.cz, o standardech jako autoevaluačním nástroji, který může pomoci školám k dalšímu rozvoji.

 

Seminář Rodina v etických otázkách dnešní doby

Ke stažení shrnutí semináře z 3. října 2012 a prezentace k přednáškám PhDr. Anny Šabatové; PhDr. Mirky Nečasové, PhD.; Doc. Jindřicha Šrajera, Dr. teol.; Prof. MUDr. Jozefa Mikloška, PhD.; Mgr. Ing. Lenky Doubravové; Ing. Otakara Hampla, Ph.D.; PhDr. Ing. Marie Oujezdské a PhDr. Simony Hoskovcové, Ph.D.

 

Další inspirace při nadcházející volbě do Senátu

Mgr. Ota Jelínek obeslal většinu kandidátů do Senátu - aby zjistil jejich názor na změnu zákona umožňující častější nařizování střídavé péče (vloni novelu zablokoval Senát, takže tato anketa mezi kandidáty je zcela na místě).
 

ČlánekChat "Rok 2012 - Evropský rok aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity" v úterý 16. října 2012 v 9 hodin

Diskutovat můžete ze svého počítače v klidu své kanceláře nebo domova. Účast přislíbili Ing. Marta Koucká z oddělení politiky sociálního začleňování MPSV, Ing. František Hadáček, ředitel sekce podpor a Jana Marešová ze Státního fondu rozvoje bydleníMgr. Štěpánka Beníčková, ředitelka SOUŽITÍ 2005, o.p.s., Mikulovice (okr. Jeseník), Ing. Zuzana Pěchotová, ředitelka o.s. Život 90 - Jihlava, Martin Staněk, místostarosta města Sezemice (okr. Pardubice), RNDr. Pavel Rusý, sociolog a zástupci konzultačních středisek virtuální univerzity třetího věku (www.e-senior.cz) Mgr. Jiří Beran, ředitel Základní školy a mateřské školy Višňové (okr. Znojmo), Eva Havlíčková, Hodina H, o.s. Pelhřimov, Šárka Chaloupková, Komunitní škola Suchohrdly (okr. Znojmo), Katka Janošková, Masarykova veřejná knihovna VsetínBožena Legátová, Základní škola Chanovice (okr. Klatovy), Ing. Miloš Procházka, Městský úřad Dačice (okr. Jindřichův Hradec), Naďa Vlčková, Základní škola a základní umělecká škola Zliv (okr. České Budějovice) a Vlastimil Vrátník, středisko Ždírec - o.s. Aktivios (okr. Plzeň-jih).

Na chat vstoupíte zde.

 

Diskusní témaNepřerostla už státům podpora homosexuality přes hlavu?

Impulsem pro otevření diskusního fóra je záznam z tiskové besedy s Rakušankou Gudrun Kuglerovou o Výboru pro homosexuály na Slovensku z 2. října 2012, uveřejněný na www.forumzivota.sk.
 

Bezpečné klima ve třídě je nutnou podmínkou kvalitního učení

13. pokračování kapitol z publikace Mýty ve vzdělávání PhDr. Jany Nováčkové, CSc., na www.stridavka.cz, předchozí 12. kapitolu "Ve stresu lze ze sebe vydat naučené, ale nelze se učit nové" najdete zde.
 

ČlánekNerozlučnost manželství

Zamyšlení pátera Milana Bubáka ve slovenské mutaci vatikánského rozhlasu
 

Prohlédněte si portál e-Senior a založte konzultační středisko

Portál je určen především pro vzdělávání seniorů v regionech, kteří se nemohou zúčastňovat výuky Univerzity třetího věku presenční formou v sídlech vysokých škol a univerzit. V nabídce je např. kurz "Etika jako východisko z krize společnosti".

 

Mýty ve vzdělávání - Výuka založená na odměnách a trestech má rizika

11. pokračování kapitol z publikace PhDr. Jany Nováčkové, CSc., na www.stridavka.cz.
 

Deklarace 7. evropského rodinného kongresu v Trnavě

schválená 243 účastníky kongresu - odkaz na webové stránky kongresu "Kultura a morálka rodiny v globalizované společnosti" v Trnavě 29. 8. - 1. 9. 2012

 

ČlánekZáznam chatu ze dne 18. 9. 2012 na téma "Rodina a prostředí pro život"

Hosty byli MUDr. Anna Kováčová-Habovštiaková, dětská psychiatřička a členka Světového hnutí matek, Libuše Pavelková, viceprezidentka Academia Via Familia o.s. a Mgr. Josef Záboj, vedoucí Centra pro rodinný život Olomouc. Příští diskusní chat o rodině bude na téma "Rok 2012 - Evropský rok aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity" třetí úterý v říjnu, tj. 16. 10. 2012, v 9 hodin dopoledne.