SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Obnova rodiny

Škola

 

Média

 

Vzory

 

Práce

 

Chaty

 

Užitečné adresy

Do abecedně řazeného seznamu jsou postupně doplňovány odkazy na weby informující o činnostech souvisejících s realizací Programu obnovy rodiny.
 
V této rubrice, otevřené v návaznosti na téma Rodina, projednávané v dubnu 2010 na schůzi Spolku, najdete aktuality, akce, články, diskusi, dokumenty a odkazy k tomuto tématu.
 

12. Konference rodin 26.-28. října v Beskydech

Odkaz na webové stránky 12. Konference rodin, kterou pořádá Slezská evangelická církev ausburgského vyznání v hotelu Relax v Rožnově pod Radhoštěm. Paralelně s programem pro dospělé probíhá zvlášť program pro děti od 5 let. Členství v církvi není podmínkou účasti, stačí se jen do 6. října přihlásit.

 

Soubor ke stažení65 let od úmrtí prezidenta Edvarda Beneše

65 let od úmrtí prezidenta Edvarda Benešexxx

Ke stažení je projev druhého předsedy Spolku pro obnovu venkova ČR Ing. Jana Krumla na pietním setkání k výročí úmrtí obou prezidentů, zakladatelů našeho státu, konané 14. září v Brně u pomníku TGM. Stručně shrnuje události, které vedly před 75 lety k Mnichovskému ultimatu a předcházely druhé světové válce.

 

Jeseník nad Odrou (Moravskoslezský kraj) Vesnicí roku 2013

Na luhačovickém Mezinárodním festivalu dětských folklorních souborů Písní a tancem ji 14. září odpoledne vyhlásil ministr pro místní rozvoj František Lukl. Druhé místo obsadila obec Holovousy (Královéhradecký kraj), třetí Dolní Újezd (Pardubický kraj). Koláčovou cenu si odnesla obec Vysoké pole (Zlínský kraj) a pohár Folklorního sdružení ČR obec Šakvice (Jihomoravský kraj). Výsledky krajských kol najdete zde.
 

České prvenství: Alkohol trvale narušuje mozek dospívající mládeže

Páteční interview ČT24 s primářem oddělení závislostí Psychiatrické léčebny Bohnice psychiatrem Karlem Nešporem.
 

Chraňme ústavou manželství jako svazek muže a ženy

Odkaz na článek z webu "Hlavné správy" informující o snahách slovenského KDH.

 

Soubor ke staženíShromáždění na podporu tradiční rodiny 28. září v Praze

Pozvánka sdružení "Slovanská kulturní tradice" na Svatováclavské shromáždění na podporu hodnot tradiční rodiny na Václavském náměstí od 15 do 16 hodin.
 

Soubor ke staženíDožínkový festival pro rodiny s dětmi, školy a školky 28. září

Pozvánka na festival ve Vysoké Libyni u Kralovic (cca 85 km západně od Prahy) na farmě rodiny Janků, pořádaný Asociací soukromého zemědělství ČR ve spolupráci se Švýcarským rolnickým svazem. Od 9:00 do 16:30 hod. paralelní odborný program zaměřený na rodinné farmy. Vice na webu Asociace.
 

Selská jízda na Václavském náměstí v Praze 27. září

Odkaz na web Asociace soukromého zemědělství. Selská jízda bude součástí Svatováclavských slavností v předvečer svátku svatého Václava od 17 do 18 hodin.

 

Matka dvanácti dětí

11. září na ČT 24 byla hostem v pořadu "Před půlnocí" Renata Hronová.

 

Aktuální návrhy Operačních programů 2014-2020

ke stažení na stránkách Národní sítě MAS ČR, její zástupci v řídících výborech a pracovních skupinách jednotlivých OP
 

Manželství a rodina z pohledu evangelíků

Odkaz na web Evangelické církve a.v. na Slovensku s Prohlášením o manželství a rodině z června t.r. To je též ke stažení zde.
 

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2013

O volbách, termínech, volebních preferencích a prognózách v průběžně aktualizovaném článku na stránkách webové encyklopedie Wikipedie.
 

Porod byl vždy přirozený, dnes je z něj operační zákrok

Odkaz na článek na webu České televize a video z Hyde Parku na ČT24 3. září 2013.
 

Členské státy mají podle EU přidat v boji s nezaměstnaností

Nezaměstnanost v EU, zejména mladých lidí, v meziročním srovnání stoupá. Evropský komisař pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začlenění vyzývá členské státy, aby v boji proti ní "přidali do kroku".

 

Proč nová "lidská práva" vylekala občany i politiky

Odkaz na článek, zveřejněný 12. 8. 2013 na slovenském webu „Hlavné správy“. V českých poměrech s tím související zákon č. 401/2012 Sb., kterým byl novelizován zákon o sociálně právní ochraně dětí, najdete zde.