SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Obnova rodiny

Škola

 

Média

 

Vzory

 

Práce

 

Chaty

 

Užitečné adresy

Do abecedně řazeného seznamu jsou postupně doplňovány odkazy na weby informující o činnostech souvisejících s realizací Programu obnovy rodiny.
 
V této rubrice, otevřené v návaznosti na téma Rodina, projednávané v dubnu 2010 na schůzi Spolku, najdete aktuality, akce, články, diskusi, dokumenty a odkazy k tomuto tématu.
 

Připravuje se v Evropě a u nás totalita, která zde ještě nebyla?

Jiný úhel pohledu na polistopadový vývoj na stránkách svobodnenoviny.eu.
 

Pediatři kritizují přechodné pěstounství

Tvůrci zákona, který platí od letošního ledna, prosadili model střídavého pěstounství. Pediatrům ani dalším lékařům se tato změna nezamlouvá.
 

Soubor ke staženíCo usnadní návrat matek na trh?

Tisková zpráva z debaty pořádané 17. prosince 2013 v Praze Zastoupením Evropské komise v ČR a Informační kanceláří Evropského parlamentu v ČR s Konfederací zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR a CEBRE – Českou podnikatelskou reprezentací při EU.
 

Vánoční setkání a vzpomínka na děti

Vánoční setkání a vzpomínka na dětixxx Stejně jako loni se koná setkání a vzpomínka na děti, které nemohou být o Vánocích s jedním ze svých rodičů. Letos ve středu 25. prosince ve 13:30 hodin na tradičním místě, tedy na Staroměstském náměstí v Praze, přímo u vánočního stromu.
 

Soubor ke staženíPorozvodová péče o děti

Ke stažení prezentace s nabídkou seminářů Mezinárodního institutu pro rodinu a dítě. Semináře mohou uspořádat např. obce, místní knihovny či neziskové organizace. Informace Ing. Aleš Hodina, dr. h. c., tel. 605 551 551, e-mail: mail@mird.cz.
 

ČlánekZáznam chatu z 17.12.2013 a pozvánka na chat 21.1.2014

Příští otevřené setkání členů pracovní skupiny Programu obnovy rodiny a jeho krajských koordinátorů se uskuteční na chatu třetí úterý v lednu – tj. 21. 1. 2014 v 9 hodin dopoledne na téma: "Prorodinná opatření ve strategiích MAS a dokumentech obcí". Na chat se dostanete zde.
 

Jourová: Nová vláda bude akcentovat zaměstnanost, veřejnou infrastrukturu, vědu a výzkum.

Vznikající koaliční vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL pravděpodobné zasáhne do přípravy čerpání prostředků z evropských fondů v období 2014-2020. EurActivu to potvrdila místopředsedkyně hnutí ANO Věra Jourová, o níž se nejčastější hovoří jako o příští ministryni pro místní rozvoj. Spuštění čerpání v létě příštího roku by ale případné změny ve strategii neměly ohrozit.
 

Soubor ke staženíEuro-Christmas 2015?

Stop juvenilní justici v ČR, SR, Evropě… Kresba Václava Lamra. 
 

ČlánekVolby do Evropského parlamentu 23. a 24. května

V květnu 2014 proběhnou v evropské osmadvacítce již osmé přímé volby do Evropského parlamentu. Ty se budou poprvé řídit Lisabonskou smlouvou, kvůli které se například sníží počet europoslanců z některých zemí včetně České republiky (ze stávajících 22 na 21). Informace o volbách a jejich souvislostech jsme převzali z webu EurActiv.
 

ČlánekKauza Estrela a poměr sil v Evropském parlamentu

Redakční článek ukazuje na pozadí projednávání zprávy Výboru pro práva žen a rovnost pohlaví Evropského parlamentu, o sexuálním a reprodukčním zdraví a souvisejících právech, 10. prosince t.r. na rozložení sil v EP.
 

Koaliční smlouva na www.novinky.cz

ČSSD, Hnutí ANO 2011 a KDU-ČSL zveřejnily aktuální znění koaliční smlouvy.

 

Uzávěrka přihlášek do soutěže Obec přátelská rodině roku 2013 je 31. prosince 2013

Odkaz na podmínky soutěže, kterou každoročně vyhlašují Ministerstvo práce a sociálních věcí a Stálá komise pro rodinu a rovné příležitosti Poslanecké sněmovny parlamentu ČR ve spolupráci se Síťí mateřských center, Asociací center pro rodinu a Svazem měst a obcí ČR. V pěti velikostních kategoriích můžete získat podporu pro Vaše prorodinné aktivity ve výši od 500 tis. do 2 mil. Kč. Přihlášku můžete stáhnout zde.

 

ČlánekPrezentace ze setkání SPOV Ústeckého kraje v Liběšicích

Setkání 17. října 2013 se uskutečnilo na téma "Obec přátelská rodině". Ke stažení prezentace o Programu obnovy rodiny, prorodinných a s rodinou souvisejících aktivitách.

 

ČlánekJedinou perspektivou evropské ekonomiky je ekonomika tržní

Václav Klaus v hlavním projevu na konferenci Vysoké školy finanční a správní 22. listopadu 2013 v Kongresovmé centru ČNB v Praze znovu připomněl, že "evropské ekonomické potíže mají své obecnější, tedy mimoekonomické příčiny, jejichž jádro vidíme v cílevědomé a organizované demontáži našich vlastních společenských struktur, tradičních hodnot a ctností a v sebedestrukci principů, které náš svět až dosud držely pohromadě" a s tím související stárnoucí a stále více nevzdělanou Evropu.

Přečtěte si jeho vystoupení:

 

ČlánekKaždý sedmý Čech je ohrožen chudobou

a sociálním vyloučením. Ukazuje to unijní statistika, zveřejněná statistickým úřadem Eurostat. Velkým problémem je v Česku "těžká hmotná deprivace", jíž je vystaven každý šestnáctý obyvatel země.