SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Obnova rodiny

Škola

 

Média

 

Vzory

 

Práce

 

Chaty

 

Užitečné adresy

Do abecedně řazeného seznamu jsou postupně doplňovány odkazy na weby informující o činnostech souvisejících s realizací Programu obnovy rodiny.
 
V této rubrice, otevřené v návaznosti na téma Rodina, projednávané v dubnu 2010 na schůzi Spolku, najdete aktuality, akce, články, diskusi, dokumenty a odkazy k tomuto tématu.
 

Změny v rodinné peněžence pro rok 2015

Zákonodárci letos schválili celou řadu novinek, které se od ledna příštího roku odrazí v peněženkách rodin. Odkaz na docela vyčerpávající přehled opatření, většinou zlepšujících rodinné rozpočty, na webu Novinky.cz.

 

 

Soubor ke staženíZamítněte novelu zákona o registrovaném partnerství,

žádá Spolek pro obnovu venkova ČR dopisem předsedy Mgr. Eduarda Kavaly poslance Parlamentu ČR. Poslanecká novela má umožnit osvojení dítěte, které ve stejnopohlavní "rodině" žije, partnerem jeho rodiče a v zákonech o matrikách a o sociálně právní ochraně dětí postavit homosexuální partnery na roveň manželů. Představuje tak velmi nebezpečný průlom do českého rodinného práva ve vztahu k manželství a rodičovství a jeho biologické podstatě při ztrátě přirozených vzorů otce a matky.

 

Dluh roste rychleji, než kolik mohu vydělat

Zpověď řidiče kamiónu Michala Bartka (30) z jihočeské vísky ilustruje, na jaké dno dostane šťastnou rodinu půjčka na vybavení domácnosti, opentlená o úroky, poplatky a právní tarify na webu Novinky.cz.
 

Soubor ke stažení15. 12. 2014 Konference "Mezisektorové partnerství v politice zaměstnanosti" v 10 hodin v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR

Konferenci připravilo Krajské sdružení MAS Olomouckého kraje ve spolupráci s rakouskými partnery v rámci projektu Místní partnerství zaměstnanosti. Vložné se nevybírá, registrace na ksmasok@gmail.com. Další informace: Karel Hošek, tajemník KS MAS Olomouckého kraje, tel. 777 952 988.
 

Anketa o adopci dětí homosexuálními páry

"Já osobně si nemyslím, že by páry stejného pohlaví měly být při adopci na stejné úrovni jako rodina, kterou stále považujeme za tradiční", říká Marie Vodičková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí. Odkaz na článek i s názory zcela opačnými na webu Novinky.cz. K článku je připojena anketa s otázkou, zda jste pro adopci dětí homosexuálními páry.
 

Otcovská dovolená je znovu ve hře

ČR patří mezi jednu ze šesti zemí EU, která nemá otcovskou dovolenou. Tam, kde je, trvá v průměru dva týdny. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová se hodlá o její zavedení zasadit. Odkaz na Novinky.cz.

 

Totálně hnusné věci, které se dějí českým dětem

Rozhovor s europoslancem KDU-ČSL Tomášem Zdechovským, který se angažuje v otřesném případě, kdy Norsko neoprávněně zadržuje děti s českým občanstvím českým rodičům, ačkoli norská policie vyloučila, že by děti byly zneužívané.
 

ČlánekZáznam chatu z 18.11.2014 a pozvánka na 16.12.2014

Další virtuální setkání členů pracovní skupiny Programu obnovy rodiny a jeho krajských koordinátorů se uskuteční třetí úterý v prosinci – tj. 16. 12. 2014 v 9 hodin dopoledne. Přístup na chat je otevřený pro všechny zájemce, dostanete se na něj zde. Pokud bude zvolena jiná forma (skupinový rozhovor po SKYPE nebo videokonference), bude to včas oznámeno na webu SPOV ČR; členům pracovní skupiny Programu obnovy venkova také mailem.
 

Vyhlášení nového ročníku soutěže "Obec přátelská rodině 2014"

Soutěž vyhlašují odbor rodiny a ochrany práv dětí MPSV ČR a Stálá komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny PSP ČR ve spolupráci s Asociací center pro rodinu, Sítí mateřských center a Svazem měst a obcí ČR. Obce se mohou přihlásit do konce roku 2014. K přihlášce je nutno připojit plán rozvoje rodinné politiky, schválený zastupitelstvem obce.
 

Soubor ke staženíStanovisko Asociace center pro rodinu ČR k novele zákona o registrovaném partnerství

Ke stažení odmítavé stanovisko ACER ke sněmovnímu tisku č. 320/0 novely zákona č. 115/2006 Sb., o registrovaném partnerství. ACER považuje návrh za naprostý průlom do rodinného práva oslabením významu biologického rodičovství. Nejlepší zájem dítěte je dostatečně upraven ve stávající legislativě a nevyžaduje změny.
 

Rozvodové naschvály udělají z partnera snadno dlužníka

Rozvodové naschvály, které provázejí komplikované rozpady manželství, často přivádějí jednoho z partnerů do nečekaných a zbytečných dluhů. Čím dál tím častěji se s tím setkávají soudci, sociální pracovníci i organizace pomáhající lidem v nouzi.
 

ČlánekArogance MPSV v přímém přenosu + odebírání dětí

Video z demonstrace na podporu práv dětí před klášterem v Emauzích 4. listopadu 2014, kde se téhož dne konala konference k 25 letům Úmluv o právech dítěte pod záštitou ministrů Marksové, Chládka, Němečka a Dienstbiera najdete zde.
 

Soubor ke staženíHaranti

Ke stažení inspirativní prezentace k vystoupení Mirky Válové o grantovém programu Mikroregionu Konstantinolázeňsko, připravené pro workshop "Škola" Národní konference Venkov 2014, která však nebyla po změně na panelovou diskusi na konferenci promítnuta. Program, z něhož jsou podporovány projekty dětí a mládeže, vznikl v r. 2010. Roční alokace 100 tis. Kč, max. výše podpory 10 tis. Kč.
 

Nová petice k novele zákona o dětské skupině

Po prezidentském vetu zákonu o dětských skupinách bude o něm znovu jednat Poslanecká sněmovna na schůzi začínající v pondělí 21. října. Osud lesních mateřských školek se nyní spojil s osudem mnoha dalších organizací - školky pro chudé děti Člověka v tísni a dalších provozovatelů i některých rodinných center. Ohrožení cítí i pravidelné aktivity s předškoláky junáků, skautů apod. 

 

Soubor ke stažení8. ročník ekumenického setkání lidí dobré vůle Modlitba za domov

Ke stažení pozvánka na konferenci "Venkov fandí rodině", kterou 3. listopadu 2014 od 13 hod. pořádá MAS Říčansko, NS MAS ČR a KS MAS Středočeského kraje ve spolupráci s ERC ČR v arcibiskupském paláci v Praze. Více informací o konferenci a dalších akcích na www.modlitbazadomov.webnode.cz. Přihlášky na těchto stránkách do 20. října 2014 nebo telefonicky (Mgr. Ludmila Třeštíková, tel. 774 780 039). Vstupy na všechny akce zdarma.