SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Obnova rodiny

Škola

 

Média

 

Vzory

 

Práce

 

Chaty

 

Užitečné adresy

Do abecedně řazeného seznamu jsou postupně doplňovány odkazy na weby informující o činnostech souvisejících s realizací Programu obnovy rodiny.
 
V této rubrice, otevřené v návaznosti na téma Rodina, projednávané v dubnu 2010 na schůzi Spolku, najdete aktuality, akce, články, diskusi, dokumenty a odkazy k tomuto tématu.
 

Děti si v domovech žijí jako střední třída, odchod ale nezvládají

Na dítě v dětském domově stát vyplácí měsíčně téměř 40 000 korun. Rozpočet rodinných skupin se podobá rodině s měsíčním příjmem 60 tisíc korun a dvěma dětmi. Jenomže když domov opustí, nedokážou si udržet navyklý standard. Trestné činnosti se pak dopouští až 56 % z nich.
 

Prezentace z česko-rakouské konference "Mezisektorové partnerství v politice zaměstnanosti"

Odkaz na stránky NS MAS, z nichž si můžete stáhnout prezentace ze semináře v Poslanecké sněmovně 15. prosince 2014 a elektronickou verzi publikace "Rakousko - dobrá praxe za humny".

 

Prezentace ze semináře na téma Sociální podnikání

Odkaz na stránky NS MAS, z nichž si můžete stáhnout prezentace ze semináře v Háji ve Slezsku – Lhotě 21. října 2014.

 

ČlánekZáznam chatu z 16.12.2014

37. chatem skončila v roce 2014 tato forma virtuálních setkávání členů pracovní skupiny Programu obnovy rodiny. Rok 2015 zahájíme videokonferencí, zaměřenou na krajské koncepce rodinné politiky.
 

Změny v rodinné peněžence pro rok 2015

Zákonodárci letos schválili celou řadu novinek, které se od ledna příštího roku odrazí v peněženkách rodin. Odkaz na docela vyčerpávající přehled opatření, většinou zlepšujících rodinné rozpočty, na webu Novinky.cz.

 

 

Soubor ke staženíZamítněte novelu zákona o registrovaném partnerství,

žádá Spolek pro obnovu venkova ČR dopisem předsedy Mgr. Eduarda Kavaly poslance Parlamentu ČR. Poslanecká novela má umožnit osvojení dítěte, které ve stejnopohlavní "rodině" žije, partnerem jeho rodiče a v zákonech o matrikách a o sociálně právní ochraně dětí postavit homosexuální partnery na roveň manželů. Představuje tak velmi nebezpečný průlom do českého rodinného práva ve vztahu k manželství a rodičovství a jeho biologické podstatě při ztrátě přirozených vzorů otce a matky.

 

Dluh roste rychleji, než kolik mohu vydělat

Zpověď řidiče kamiónu Michala Bartka (30) z jihočeské vísky ilustruje, na jaké dno dostane šťastnou rodinu půjčka na vybavení domácnosti, opentlená o úroky, poplatky a právní tarify na webu Novinky.cz.
 

Soubor ke stažení15. 12. 2014 Konference "Mezisektorové partnerství v politice zaměstnanosti" v 10 hodin v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR

Konferenci připravilo Krajské sdružení MAS Olomouckého kraje ve spolupráci s rakouskými partnery v rámci projektu Místní partnerství zaměstnanosti. Vložné se nevybírá, registrace na ksmasok@gmail.com. Další informace: Karel Hošek, tajemník KS MAS Olomouckého kraje, tel. 777 952 988.
 

Anketa o adopci dětí homosexuálními páry

"Já osobně si nemyslím, že by páry stejného pohlaví měly být při adopci na stejné úrovni jako rodina, kterou stále považujeme za tradiční", říká Marie Vodičková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí. Odkaz na článek i s názory zcela opačnými na webu Novinky.cz. K článku je připojena anketa s otázkou, zda jste pro adopci dětí homosexuálními páry.
 

Otcovská dovolená je znovu ve hře

ČR patří mezi jednu ze šesti zemí EU, která nemá otcovskou dovolenou. Tam, kde je, trvá v průměru dva týdny. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová se hodlá o její zavedení zasadit. Odkaz na Novinky.cz.

 

Totálně hnusné věci, které se dějí českým dětem

Rozhovor s europoslancem KDU-ČSL Tomášem Zdechovským, který se angažuje v otřesném případě, kdy Norsko neoprávněně zadržuje děti s českým občanstvím českým rodičům, ačkoli norská policie vyloučila, že by děti byly zneužívané.
 

ČlánekZáznam chatu z 18.11.2014 a pozvánka na 16.12.2014

Další virtuální setkání členů pracovní skupiny Programu obnovy rodiny a jeho krajských koordinátorů se uskuteční třetí úterý v prosinci – tj. 16. 12. 2014 v 9 hodin dopoledne. Přístup na chat je otevřený pro všechny zájemce, dostanete se na něj zde. Pokud bude zvolena jiná forma (skupinový rozhovor po SKYPE nebo videokonference), bude to včas oznámeno na webu SPOV ČR; členům pracovní skupiny Programu obnovy venkova také mailem.
 

Vyhlášení nového ročníku soutěže "Obec přátelská rodině 2014"

Soutěž vyhlašují odbor rodiny a ochrany práv dětí MPSV ČR a Stálá komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny PSP ČR ve spolupráci s Asociací center pro rodinu, Sítí mateřských center a Svazem měst a obcí ČR. Obce se mohou přihlásit do konce roku 2014. K přihlášce je nutno připojit plán rozvoje rodinné politiky, schválený zastupitelstvem obce.
 

Soubor ke staženíStanovisko Asociace center pro rodinu ČR k novele zákona o registrovaném partnerství

Ke stažení odmítavé stanovisko ACER ke sněmovnímu tisku č. 320/0 novely zákona č. 115/2006 Sb., o registrovaném partnerství. ACER považuje návrh za naprostý průlom do rodinného práva oslabením významu biologického rodičovství. Nejlepší zájem dítěte je dostatečně upraven ve stávající legislativě a nevyžaduje změny.
 

Rozvodové naschvály udělají z partnera snadno dlužníka

Rozvodové naschvály, které provázejí komplikované rozpady manželství, často přivádějí jednoho z partnerů do nečekaných a zbytečných dluhů. Čím dál tím častěji se s tím setkávají soudci, sociální pracovníci i organizace pomáhající lidem v nouzi.