SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

RURENER + komunitní OZE

Soubor ke staženíPrvní setkání zakladatelů klubu RURENER 7. února v Praze

u příležitosti veletrhu Střechy/Solar v PVA Letňany od 15 hodin v návaznosti na Fórum starostů "Energie a obec", které je plánováno od 10 do 15 hodin. Prosíme o avizo Vaší účasti na tel. 723 573 738 (Karel Merhaut).

 

Pakt/úmluva starostů a primátorů

Úvodní video na Youtube. Ke stažení dotazník k paktu starostů a projektu RURENER v xls a pdf. Jeho vyplnění a poslání na adresu lea@ecn.cz je prvním krokem ke členství v klubu RURENER.
 

Soubor ke staženíPrvní Akční plán udržitelné energetiky pro více obcí

U příležitosti udělení České sluneční ceny EUROSOLAR obci Kněžice, vyhlašované letos již podvanácté národní sekcí této evropské asociace, vyhlásil 19. prosince 2012 její starosta Milan Kazda společné rozhodnutí obcí Kněžice, Chroustov, Záhornice, Chotěšice a Sloveč přistoupit  k evropské Úmluvě starostů a primátorů "Pro místní udržitelnou energii" a zahájení práce na společném Akčním plánu udržitelné energetiky.
 

ČlánekObce usilující o energetickou soběstačnost zakládají svůj klub

Pět obcí na Nymbursku, členů místní akční skupiny Mezilesí, se dohodlo na zpracování společného Akčního plánu udržitelné energetiky. Budou základem klubu podobně orientovaných venkovských obcí a regionů? Chcete se připojit?
 

ČlánekExkurze do Rakouska 17. – 19. září: Štěstí přeje připraveným – proč je dobré mít vlastní energetickou koncepci

V rámci vzdělávacího projektu, zaměřeného na lokální energetickou soběstačnost, jehož partnerem je Spolek pro obnovu venkova, se mohou představitelé obcí, mikroregionů, místních akčních skupin a místní aktivisté zúčastnit exkurze do regionu Waldviertler Kernland. Program, strava a ubytování v Rakousku jsou hrazeny z prostředků projektu, účastníci si vlastními prostředky zajistí dopravu. Více informací poskytne, přihlášky přijímá a případnou spolupráci při zajištění dopravy koordinuje Liga ekologických alternativ - Karel Merhaut, tel. 723 573 738, mail: lea@ecn.cz.