SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Aktuality

14. srpna 2011

Vyhlášení výsledků soutěže Vesnice roku 2011 10. září 2011 na XIX. Mezinárodním festivalu dětských folklorních souborů

Vyhlášení výsledků soutěže Vesnice roku 2011 10. září 2011 na XIX. Mezinárodním festivalu dětských folklorních souborů „PÍSNÍ a TANCEM“ v Luhačovicích, který se letos uskuteční 9.-11. září. Festival vznikl k uctění 400. výročí narození Jana Ámose Komenského a dodnes se nese v duchu jeho myšlenky přátelství všech národů. Je to jedna z nejkrásnějších přehlídek, na které dětské soubory s hrdostí a zaujetím představují písně a tance svých regionů a zemí, prožívají radost ze vzájemného setkání a veselí při společné zábavě.
 
 
V letošním roce se v Luhačovicích sejdou dětské soubory Kamínek ze Žďáru nad Sázavou, Červánek z Hradce Králové, Křenováček z Křenovic u Brna, Vonička z Havířova a místní Malé Zálesí s dětskými soubory z Makedonie, Maďarska, slovenským Jadlovčekem z Margecan, Legnicí z Polska a Dětským tanečním studiem Státního souboru Ural z Jekatěrinburku. O radost z tance, písniček, melodií a her se s diváky podělí v sobotu a neděli na luhačovickém Lázeňském náměstí, Kolonádě a v pátek v Pozlovicích. Účastníky festivalu budou i vítězové celostátní soutěže Zpěváček 2011, které doprovodí Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů a rovněž malí tanečníci Mezinárodní tvůrčí dílny.
   
Společensky významnou událostí celorepublikového významu je v letošním roce již potřetí spojení festivalu se slavnostním vyhlášením výsledků soutěže Vesnice roku 2011, kterou vypisuje Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Spolek pro obnovu venkova ČR, Svaz měst a obcí ČR a Ministerstvo zemědělství ČR. Soutěž Vesnice roku, která má povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova a upozornit širokou veřejnost na význam venkova je přirozeným partnerem folklorního festivalu, neboť právě venkov má největší zásluhu na uchovávání i rozvíjení všech složek naší lidové kultury. Výsledky soutěže budou zveřejněny v sobotu 10. září v průběhu odpoledního programového bloku festivalu na Lázeňském náměstí. Spolupořadatel soutěže Folklorní sdružení ČR volí také obec s nejvýraznějším programem dlouhodobé péče o místní lidové tradice. K Vesnici roku bude v hale Vincentka instalována výstava.
 
K tradicím festivalu patří také lidový jarmark na Lázeňském náměstí, krojový průvod, setkání Ámosů, vítězů a finalistů ankety o nejoblíbenějšího učitele a večerní zábava souborů v domě Elektra.
 
Záštitu nad festivalem převzali předseda vlády ČR Petr Nečas, místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky Alena Gajdůšková, ministr pro místní rozvoj ČR Kamil Jankovský a   hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.
 
Pořadatelé: Folklorní sdružení České republiky, Spolek pro obnovu venkova ČR, Zlínský kraj, Město Luhačovice, Lázně Luhačovice, Royal Spa, SOŠ Luhačovice, Městský dům kultury Elektra
 
Spolupořadatelé: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Svaz měst a obcí, Ministerstvo zemědělství ČR, Hotel Adamantino
 
Finančně podporují: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstvo kultury ČR, OSA a další partneři
 
Mediální partneři: Český rozhlas, Zlaté stránky, Rádio Proglas, TV NOE, DTA, Literární noviny, www.borovice.cz, Česká televize, Česká centra, CzechTourism, Haló noviny, Všudybyl, Ministerstvo zahraničních věcí ČR.
 
 
Kontakty:
                                                                       
Radka Ehrenbergerová                                                 
prezidentka festivalu                                                   
tel. 725 606 520                                                          
email: radka3@post.cz                                                
                                                                                     
Folklorní sdružení ČR
Senovážné nám. 24, 116 47 Praha 1
tel.: 234 621 218, fax: 224 214 647   
www.folklornisdruzeni.cz