SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Aktuality

21. března 2019

Tradiční setkání s netradičními tématy

 Stalo se již tradicí, že vítěze krajské soutěže Vesnice roku přijmou na důkaz zájmu o náš venkov čelní představitelé ČR. Letos se setkání uskutečnilo ve středu 20. února 2019. V dopoledních hodinách čekalo 13 starostek a starostů s doprovodem přijetí předsedou PS PČR Radkem Vondráčkem, odpoledne pak nejúspěšnější přijal na Hradě prezident republiky Miloš Zeman. Vedle povinných oficialit zůstal i letos čas na diskuzi o aktuálních problémech venkova. Jsou jimi mizící služby na obcích – pošty, hospůdky, obchody či stále větší a často nesmyslná byrokratická zátěž.

1. místopředseda Spolku pro obnovu venkova ČR a starosta obce Bělotín Eduard Kavala seznámil oba čelní představitelé země s problémem, který vyplývá na povrch v době nízké nezaměstnanosti. Lidé na hraně sociálního vyloučení, kteří v obcích léta pomáhali a byli obcemi chráněni, dnes díky statistikám vypadávají z kola možné podpory formou veřejně prospěšných prací a směřují "pod most".

"Je šance neřešit jen celostátní průměr, ale každého jedince? My na obcích to umíme, ale bez dosavadní formy pomoci státu to nejde", zaznělo z úst místopředsedy Spolku.

Ing. Věra Libichová, tajemnice SPOV ČR