SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Aktuality

8. dubna 2020

Spolek pro obnovu venkova: Vyzýváme vládu k otevření všech malých obchodů

Vláda na svém zasedání uvolnila režim pro několik vybraných typů obchodů a provozoven. Spolek pro obnovu venkova tento krok považuje za pozitivní, ale požaduje uvolnění i pro ostatní malé provozovny s prodejní plochou do 150 m2.

"Nevidíme žádnou logiku v rozhodnutí vlády vybrat některé obchody, těm umožnit otevření, ale jiným otevření zakázat. Jestliže je možné nakupovat ve velkých supermarketech nebo hobby marketech, mělo by být možné nakoupit i v ostatních provozovnách. Parametrem nemá být druh prodávaného zboží, ale míra zdravotního rizika, které daná provozovna představuje," uvádí předsedkyně Spolku pro obnovu venkova Veronika Vrecionová (ODS).
 
"Navrhujeme proto, aby vláda umožnila otevření všem obchodům a provozovnám, včetně umožnění nákupu u farmářů, ze dvora, otevření malých opraven a provozoven služeb tam, kde prodejní plocha nepřesahuje 150 m2. Dalšími podmínkami by mohla být povinná desinfekce při vstupu, či omezení počtu lidí uvnitř provozovny. Drobní živnostníci potřebují podporu, aby mohli začít pracovat. A hlavně oni chtějí pracovat, a ne žádat stát o almužnu, která se stejně ke všem nedostane. Zavřená by bohužel i nadále měla zůstat restaurační zařízení," dodává Vrecionová.