SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Aktuality

7. dubna 2018

Premiér Andrej Babiš se sešel se zástupci SMS ČR kvůli zpřísnění zákona o střetu zájmů

Zástupci Sdružení místních samospráv ČR se 6. dubna sešli s premiérem Andrejem Babišem, aby mu tlumočili své výhrady proti zpřísnění zákona o střetu zájmů, které shrnuli v petici podané minulý týden. Premiér přislíbil, že na jednání poslaneckého klubu ANO podpoří takový pozměňovací návrh, který stanoví, že údaje o majetkových poměrech komunálních politiků, které mají být podle stávajícího návrhu veřejné, budou zveřejňovány pouze na základě individuální žádosti.
 

V praxi by to znamenalo, že veřejnost bude mít i nadále přístup k některým informacím o majetkových poměrech komunálních politiků, ale nikoliv anonymně prostřednictvím internetu, jak předpokládá stávající návrh, ale na základě žádosti. „Takové řešení považujeme za rozumný kompromis mezi oprávněnou snahou veřejnosti politiky kontrolovat na jedné straně a právem na alespoň elementární soukromí lidí angažujících se ve prospěch svých obcí a regionů,“ konstatuje k výsledku jednání předseda SMS ČR Stanislav Polčák.

Aktivity SMS ČR podporuje Spolek pro obnovu venkova ČR, který toto téma nastolil také na semináři "Snižování administrativní zátěže" v Senátu 13. března t.r.

Celé znění petice je k dispozici zde.