SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Aktuality

10. srpna 2015

Luhačovice rozzáří festival Písní a tancem roku 2015,

Luhačovice rozzáří festival Písní a tancem roku 2015, jehož součástí je vyhlášení soutěže Vesnice roku 2015 v sobotu 19. září 2015 a další aktivity festivalu – mimo podiové programy také jarmark, výstava vítězů krajských kol soutěže, slavnostní otevření i "zamykání" podia, roztančená kolonáda či odpoledne plné tradičních dětských her.
Ke stažení: Plakátek s programem festivalu
 

Organizátoři XXIII. ročníku Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů slibují bohatý program. Svátek folkloru má v lázeňském městě mnohaletou tradici. Zakladatelé akce, manželé Haluzovi, by dnes měli radost z dětí, které na festivalový pobyt vzpomínají s úsměvem a radostí. A jsou mezi nimi i ti, co se vrací každoročně, ať již jako organizátoři akce, nebo patří k nové generaci vedoucích souborů. Rovněž mezi diváky bývají pamětníci počátečních ročníků…

Radka Ehrenbergerová, jedna z organizátorek akce uvádí: "Bez perfektně sehraného týmu bychom se neobešli. Ovšem stojí to za to, když vidíme, jak se děckám z Luhačovic nechce odejít a soubory se hlásí zpátky k účinkování. Rádi se pochlubíme, že v evropském měřítku patří festival dlouhodobě svojí programovou strukturou a organizačním zázemím mezi zajímavé a přitažlivé akce."

Od pátku 18. září do neděle 20. září přijedou soubory malých umělců ze všech koutů naší republiky či ze zahraniční – Moldávie, Rumunska, Ruska a Slovenska.

"Věříme, že si společně s účinkujícími dětmi, se zástupci soutěžních obcí i s návštěvníky festivalu užijeme milý víkend v lázeňském prostředí." MFDFS Písní a tancem Luhačovice 2015 bude slavnostně otevřen novým festivalovým klíčem u Pamětní desky manželům Haluzovým v pátek 18.9.2015 v Pozlovicích.

Festival podpořili významní partneři i subjekty celého regionu. Mezi nimi nechyběli Zlínský kraj, Město Luhačovice, Lázně Luhačovice a.s., Městys Pozlovice, všichni vyhlašovatelé soutěže Vesnice roku 2015, Asociace mezinárodní spolupráce, z.s. 

Další informace:

Mgr. Radka Ehrenbergerová

725 606 520

pisniatancem@seznam.cz