SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Aktuality

24. ledna 2017

Křest knihy VENKOVSKÉ STAVBY 2016


Slavnostní křest knihy VENKOVSKÉ STAVBY 2016 se uskutečnil v pátek 20. ledna 2017 na Regiontour 2017 za přítomnosti ministryně MMR ČR Karly Šlechtové, předsedkyně SPOV ČR Veroniky Vrecionové,  ředitelky SPÚ ČR Svatavy Maradové a 1. místopředsedy SPOV ČR a starosty obce Bělotína Eduarda Kavaly.

 

Cílem knihy je přitáhnout pozornost široké veřejnosti na lidovou architekturu, která je specifická a stojí za to se něco o ní dozvědět. Venkovská zástavba představuje osobité kulturní dědictví, charakteristické pro naši zem. Je součástí naší svébytnosti. Proto je potřebné soustavně o stavby pečovat, historické památky udržovat a obnovovat, a nové stavby citlivě do prostředí sídla začleňovat. Všem realizátorům stále krásnější tváře našich českých, moravských a slezských venkovských staveb děkuji, že svou prací těší nejen sebe, ale i všechny sousedy či náhodné návštěvníky a přeji i nadále hodně sil a příjemných chvil s naší sedmou Tváří venkova, řekl Eduard Kavala, starosta obce Bělotína a 1. místopředseda SPOV ČR.

Pořizovatelem publikace je obec Bělotín a distributorem je Spolek pro obnovu venkova ČR za finanční podpory MMR ČR.
1. místopředseda SPOV ČR Kavala při představení knihy
zleva: ředitelka SPÚ ČR Maradová, předsedkyně SPOV ČR Vrecionová, ministryně pro místní rozvoj Šlechtová