SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Aktuality

4. listopadu 2011

Konference k 10 letům iniciativy SPOV Moravskoslezského kraje

Plodných deset let činnosti má na svém kontě krajská organizace Spolku pro obnovu venkova v Moravskoslezském kraji. Na oslavu svého výročí pozvala ve čtvrtek 20. října do Slatiny na Novojičínsku celou řadu významných hostů a nechala je před vchodem do kulturního domu přivítat místní dechovou hudbou Slatina.
 

 

Čestná místa obsadili v sále předseda KO Jan Tomiczek, vrchní ředitel sekce regionálního rozvoje Ministerstva pro místní rozvoj Jiří Vačkář, poslanci Parlamentu za MS kraj Ludmila Bubeníková, Dana Váhalová, Ladislav Velebný a Pavol Lukša a náměstek hejtmana MS kraje Marian Lebiedzik. Předseda SPOV ČR Eduard Kavala se k čestným hostům připojil až po oficiální části, neboť ho pracovní povinnosti na celé dopoledne zaměstnaly v Olomouci.

Moderátorem oslavné akce byl stylový děd Praděd v podání jednoho z bývalých členů předsednictva krajské organizace Spolku Pavla Hejska. Ten postupně udělil slova všem významným hostům, ale ze všeho nejdříve půvabné houslistce, která navodila tu pravou sváteční atmosféru.   Kolem poledne ji znovu nastolil místní farář Piotr Rak. Připravil si pro všechny přítomné „polední slůvko“ k zamyšlení, v němž vyjádřil svou naději v další úspěšnou a smysluplnou práci nejen moravskoslezské organizace, ale celého Spolku.

Když bylo vše zásadní řečeno, přišel čas na odlehčenou část programu oslavy. Zahájila ho dětská cimbálová muzika Trojačka z Hodslavic, kterou po chvíli vystřídalo humorné vystoupení seniorů z Hlavnice. Ti nejprve vtrhli do sálu v kostýmech Šmoulů a při svém druhém vystoupení dali všem zavzpomínat na období spartakiád, především pak proslulých Poupat. Závěr kulturního programu patřil Spálovskému dixielandu a jeho nostalgickým melodiím z české i zahraniční hudební dílny.

Text: Kateřina Kapková
Foto: Jakub Kozák