SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Aktuality

13. července 2012

Evropská soutěž obnovy vesnice 2012 už zná výsledky

Evropská soutěž obnovy vesnice 2012 už zná výsledky

V Evropské soutěži obnovy vesnice 2012 získaly Ratměřice (Vesnice roku 2010) ocenění za celistvý, udržitelný a mottu soutěže odpovídající rozvoj výjimečné kvality. Komňa (Vesnice roku 2011) byla v téže soutěži oceněna za výjimečné výsledky ve více oblastech rozvoje vesnice.

Česká i moravská obec se ve finále ocitly spolu s dalšími devětadvaceti evropskými vesnicemi. Absolutním vítězem se stal švýcarský Vals.

 
V rámci letošního dvanáctého ročníku Evropské ceny obnovy vesnice se mezinárodní porota (foto níže) shodla na tom, že by měly být vyznamenány především ty obce, které hledí kupředu, orientují se na možnosti svého dalšího rozvoje a na výzvy, před kterými aktuálně stojí, umí kreativně a inovativně odpovídat. Motto tedy znělo "Na stopě budoucnosti".
 
 
Letošní vítězové budou slavnostně vyhlášeni na setkání účastníků soutěže v rakouském Langeneggu (vítězi soutěže v roce 2010) od 20. do 22. září 2012.
 
Krátké informace o zúčastněných obcích na stránkách Evropské pracovní společnosti pro rozvoj venkova a obnovu vesnice (www.dorferneuerung.at) najdete zde