SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Aktuality

Vítáme Vás na www stránkách Spolku pro obnovu venkova České republiky, nevládní neziskové organizace, jejímž posláním je přispívat k rehabilitaci venkova, k obnově a prohloubení společenského a duchovního života na venkově, k posílení hospodářské stability a prosperity venkova.
Doručovací adresa: SPOV ČR, Přelická 356, 273 05 Smečno, IČ 64937178, č. účtu 2800635580/2010
V sekci Aktuality naleznete nejnovější zprávy z dění na českém venkově, v pravé části jsou pozvánky na akce Spolku. Informace o logu Spolku získáte zde.
 

ČlánekAleš Hodina za politiku přátelskou rodině

Aleš Hodina za politiku přátelskou rodiněxxx
Manifest za politiku přátelskou rodině podepsal jako jeden z pouhých 3 českých kandidátů v evropských volbách Aleš Hodina. Kandiduje na druhém místě za Stranu zdravého rozumu - NECHCEME EURO - za Evropu svobodných států.
 

Soubor ke stažení27. května 2014 v PSP ČR: "Rozvoj komunitních zdravotně sociálních služeb – hledání průniků a společných víceoborových řešení"

Ke stažení program konference Institutu důstojného stárnutí Diakonie Českobratrské církve evangelické v rámci projektu Podpora rozvoje komunitních zdravotně-sociálních služeb, podpořeného z Programu švýcarsko-české spolupráce, v úterý 27. května 2014 od 9 hodin v Parlamentu České republiky, Sněmovní 4, Praha 1 (registrace s občerstvením od 8.30 hodin). Konference je zaměřena na nové přístupy a nezbytné změny, podporující rozvoj komunitní péče a propojení zdravotních a sociálních služeb. Konference je určena pro odbornou veřejnost, politiky, pracovníky veřejné správy, zástupce zájmových a profesních organizací. K účasti na konferenci se můžete přihlásit do 22. května 2014 na ids@diakonie.cz (bez konferenčního poplatku).
 

ČlánekDotace na podporu venkova schváleny

V rámci podprogramu Podpora obnovy a rozvoje venkova bylo zaevidováno 1324 žádostí o dotace v objemu přes 400 milionů korun. Hodnotitelská komise MMR doporučila ke schválení 421 žádostí o dotace v celkové výši přes 133 milionů korun. Tyto dotace ministryně Jourová schválila.
 

Integrovaný regionální operační program - verze z 2. 5. 2014

Dokument s přílohami najdete na webu MMR.

 

Soubor ke staženíPouť rodin v neděli 18. května na Sv. Kopečku u Olomouce

Pozvánka na pouť, která se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky.

 

ČlánekFotografická soutěž Sítě mateřských center k životu rodin

Zachycení neopakovatelných okamžiků v životě rodin je zásadní pro mnohé z nás. Nejen k tomu motivuje kampaň Křídla a kořeny naší rodiny. Křídla a kořeny naší rodiny se tak staly motivem fotografické soutěže vyhlášené při příležitosti 20. výročí Mezinárodního dne rodiny Sítí mateřských center ve spolupráci s IDIFem.

 

Soubor ke staženíSetkání ŠOV, MAS a obcí 28. – 29. května 2014 v Lukách n. Jihl.

Pozvánka s programem, zaměřeným na přípravu strategií místních akčních skupin v oblastech vzdělávání, rodinné politiky, regionálního rozvoje a energetiky. Celostátní setkání škol obnovy venkova, podobných vzdělávacích institucí a aktivit, MAS a obcí připravila Škola obnovy a rozvoje venkova v Lukách nad Jihlavou. Přihlášku, která je ke stažení zde, zašlete do 20. května na adresu svarickovazdenka@seznam.cz. Vložné 400 Kč za den, nocleh se platí zvlášť.

 

Soubor ke staženíProjekt meziobecní spolupráce

Prezentace Ing. Ivana Černého (Svaz měst a obcí ČR) na schůzi SPOV ČR 1. 4. 2014

 

Soubor ke staženíTýden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby 2013

Prezentace závěrečné zprávy o realizaci týdne uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby v roce 2013 na schůzi SPOV ČR 1. 4. 2014
 

Mezinárodní den rodin 15. května 2014 v Brně

Pod záštitou ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové a primátora města Brna Romana Onderky pořádá ministerstvo práce a sociálních věcí několik akcí včetně vyhlášení výsledků soutěže Obec přátelská rodině.

 

Soubor ke staženíOP přeshraniční spolupráce ČR - Polská republika 2014-2020

První z OP přeshraniční spolupráce, připravovaný pro meziresortní připomínkové řízení.

 

Soubor ke staženíOP Výzkum, vývoj a vzdělávání 2014-2020

Ke stažení návrh, předložený 7. zasedání Řídícího výboru pro přípravu OP VVV 5. 5. 2014.

 

ČlánekČesko-slovenská výměna zkušeností bude pokračovat

Poznat úspěšné obce na Slovensku se ve dnech 24. až 26. dubna vydali představitelé samospráv a MASek z Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Navštívili celkem osm měst a obcí. Koncem května plánuje SPOV ČR, který zájezd štědře podpořil, na oplátku pozvat Slováky k nám.

 

Soubor ke staženíZemě živitelka – České Budějovice 28.8.-2.9.2014

Leták k výstavě s mottem "Budoucnost českého zemědělství a českého venkova".