SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Aktuality

Vítáme Vás na www stránkách Spolku pro obnovu venkova České republiky, nevládní neziskové organizace, jejímž posláním je přispívat k rehabilitaci venkova, k obnově a prohloubení společenského a duchovního života na venkově, k posílení hospodářské stability a prosperity venkova.
Doručovací adresa: SPOV ČR, Přelická 356, 273 05 Smečno, IČ 64937178, č. účtu 2800635580/2010
V sekci Aktuality naleznete nejnovější zprávy z dění na českém venkově, v pravé části jsou pozvánky na akce Spolku. Informace o logu Spolku získáte zde.
 

Vítěz Vesnice roku 2014 bude vyhlášen v sobotu 20. září

po 16 hodině na festivalu Písní a tancem Luhačovice 2014. Hodnotitelská komise, která v Luhačovicích uzavře svou činnost, vybírá ze 13 obcí - krajských vítězů: Dolní Žandov (okr. Cheb), Dříteč (okr. Pardubice), Kateřince (okr. Vsetín), Kněžice (okr. Nymburk), Kostelec (okr. Tachov),  Nová Hradečná (okr. Olomouc), Ořechov (okr. Žďár nad Sázavou), Rádlo (okr. Jablonec n. N.), Růžová  (okr. Děčín), Světice (okr. Hradec Králové), Třanovice (okr. Frýdek-Místek), Úsilné (okr. České Budějovice) a Vrbice (okr. Břeclav).
 

ČlánekNová evropská komise před grilováním

Evropská komise je vybírána na pětileté funkční období a každý komisař musí projít náročným schvalovacím procesem před Evropským parlamentem, tzv. grilováním. Evropská komise je pak Evropským parlamentem schvalována jako celek.  Prohlédněte si fotografie a zodpovědnost jednotlivých členů komise.
 

Petici za výuku mravní výchovy podepsalo 840 občanů

Iniciátorem petice za výuku mravní výchovy na základních školách v podobě dvou volitelných předmětů – etiky a náboženství je Eva Čápová ze Společenství matek. Na stránkách Life News Slowakia je k dispozici video s rozhovorem s paní Gabrielou Kuby, která pregnantně vysvětluje úskalí současné "genderové" ideologie.
 

Soubor ke stažení23. září: Nástroje aktivní seniorské politiky v přeshraničním kontextu

Na konferenci od 9:30 v kongresovém sále Krajského úřadu Vysočina v Jihlavě, uspořádané v rámci spolupráce Kraje Vysočina se zemí Dolní Rakousko, se můžete přihlásit nejpozději do středy 17. 9. 2014. ne adrese krizova.t@kr-vysocina.cz.
 

Ke stažení a inspiraci koncepty strategií většiny MAS

zpracovaných s podporou OP Technická pomoc najdete na stránkách MMR - Pracovní skupiny pro udržitelný rozvoj, kde je pro tyto strategie vytvořen speciální prostor. Po otevření vyhledáte stránku dané MAS, kde je vlevo dole ke stažení strategie v PDF.

 

Kázání kardinála Dominika Duky na Národní pouti rodin

V klášteře ve Žďáru nad Sázavou ve dnech 29.-30. srpna 2014 proběhla Národní pouť rodin. Kardinál Duka celebroval hlavní mši svatou v sobotu 30. srpna. V kázání se zaměřil na podporu tradičního pojetí křesťanské rodiny.
 

ČlánekPrezentace ze semináře v Českých Budějovicích

Ke stažení prezentace se semináře SPOV ČR, MMR a MZe 29. srpna "Podpora rozvoje venkova v ČR", převážně zaměřené na přípravu období 2014+. Seminář moderoval předseda SPOV ČR Mgr. Eduard Kavala.
 

ČlánekUpozornění na změnu účtu Spolku

Od 25. srpna 2014 má Spolek pro obnovu venkova ČR nové číslo účtu u Fio banky: 2800635580/2010. Dosavadní účet u České spořitelny je zrušen a veškeré platby, které na něj přišly od 19. srpna, jsou vraceny zpět - tedy i členské příspěvky! Prosíme proto všechny, kterých se to týká, aby vrácené platby poslali znovu na výše uvedený nový účet.

 

Jiří Diensbier a Anna Šabatová včele podivného výkladu lidských práv

Odkaz na článek "Adopce dětí homosexuály - téma vyvolávající rozpory" na webu Novinky.cz. Čtěte i další článek na témže webu "Poslanci znovu zkusí dát registrovaným partnerům šanci adoptovat dítě protějšku".
 

Ekofórum o Kněžicích

Obec Kněžice je energeticky soběstačná obec, která nečeká na dodávky elektřiny, ale sama si ji vyrábí a ještě dodává do sítě. Také dokáže využít teplo z odpadů a místní rostlinářské produkce. Můžete si přehrát rozhlasový pořad z 11. srpna 2014, který provázejí Čestmír Klos a Terezie Jirásková. V širších souvislostech objasňuje smysl tvorby společných Akčních plánů udržitelné energetiky pro více obcí, jaký se díky EU - projektu Komunity pro zelenou energetiku - vytvořil kolem Kněžic v MAS Mezilesí.
 

Soubor ke staženíSeminář "Podpora rozvoje venkova v ČR" 29.8.2014

v 9 hodin v pavilonu "Z" v rámci doprovodného programu 41. ročníku výstavy Země živitelka 2014 v Českých Budějovicích

 

Diskusní témaRodina, s.r.o.

Josef Koukal komentuje 1. srpna 2014 v Právu názor Anny Šabatové na adopci dětí homosexuálními registrovanými páry. Jeho textem otvíráme další diskusi na našem webu k problematice rodiny.
 

Klimaticko-energetické cíle 2030 a pozice ČR

na stránkách EurActiv.cz. Evropská unie se už několik měsíců dohaduje o tom, jak vystaví svou klimaticko-energetickou politiku po roce 2020. Jak se jednání posunula od začátku roku a jak se na věc dívá ČR?

 

ČlánekSenát dnes vrátil Poslanecké sněmovně zákon o dětské skupině

pozměňovacími návrhy Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice, schválenými 47 senátory z 51 přítomných. "Pokud tedy přijmeme navržené pozměňovací návrhy, odstraníme jednak legislativně-technické chyby, … vyloučíme to nebezpečí, že by se zákon vztáhl na spolky, které dělají tu činnost s malými dětmi, ať jsou to malí hasiči, malí skauti či jiné. Vytvoříme prostor pro další existenci lesních školek," řekla v ní m.j. 1. místopředsedkyně Senátu Alena Gajdůšková (ČSSD).

 

Na dnes zahájené schůzi senátu zákon o dětské skupině

K návrhu zákona o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině a o změně souvisejících zákonů (senátní tisk č. 316) předložily výbory Senátu pozměňovací návrhy, vesměs směřující proti povinnosti univerzálního uplatňování zákona.