SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Aktuality

Vítáme Vás na www stránkách Spolku pro obnovu venkova České republiky, nevládní neziskové organizace, jejímž posláním je přispívat k rehabilitaci venkova, k obnově a prohloubení společenského a duchovního života na venkově, k posílení hospodářské stability a prosperity venkova.
Doručovací adresa: SPOV ČR, Přelická 356, 273 05 Smečno, IČ 64937178, č. účtu 2800635580/2010
V sekci Aktuality naleznete nejnovější zprávy z dění na českém venkově, v pravé části jsou pozvánky na akce Spolku. Informace o logu Spolku získáte zde.
 

Soubor ke staženíVesnice roku 2020 – další motivační semináře 7., 9. a 17. dubna

Vyhlašovatelé a spoluvyhlašovatelé soutěže ve spolupráci s finalisty posledních ročníků připravili pro zájemce a potenciální účastníky soutěže motivační semináře: 7. dubna (úterý) v Lipové, okr. Děčín, Ústecký kraj; 9. dubna (čtvrtek) v Pusté Kamenici, okr. Svitavy, Pardubický kraj a 17. dubna (pátek) v Bělotíně, okr. Přerov, Olomoucký kraj. Svou účast potvrďte na e-mailové adrese: Miroslava.Ticha@mmr.cz. Více na www.vesniceroku.cz.
 

Soubor ke staženíKulatý stůl o budoucnosti knihoven - dopis ministra kultury

Ministr kultury Lubomír Zaorálek svolal na 31. ledna 2020 první setkání z plánované série kulatých stolů, pořádaných Ministerstvem kultury, zaměřených na současné a budoucí postavení knihoven a knihovníků. Za SPOV ČR se ho účastnil místopředseda Mgr. Eduard Kavala. Ke stažení je dopis ministra, který poslal všem účastníkům tohoto setkání.

Odborný program setkání byl zaměřen na téma "Knihovny jako centra celoživotního a občanského vzdělávání". Cílem diskuze bylo nadefinovat možnosti knihoven a dalších dotčených organizací a institucí státu zapojit se do procesu celoživotního a občanského vzdělávání české společnosti a zahájit intenzivní debatu nad potřebnými změnami.

"Chtěl bych, aby se knihovny, galerie i muzea staly pevnou součástí systému vzdělávání ve školách. Jsem přesvědčen, že všechny tyto instituce mají velký potenciál pro svůj další rozvoj a rád bych pokračoval v rozhovorech na toto téma také s ministrem školství. Mou vizí je povýšit knihovny jako vzdělávací, kulturní a komunitní centra dostupná pro všechny skupiny obyvatel. Místo, kam si člověk bez ohledu na svůj původ a vzdělání přijde rozšířit své obzory, dál se vzdělávat, ale také trávit volný čas. Vím však, že před námi leží řada překážek legislativní i finanční povahy, ale myslím si, že pokud jinde ve světě úspěšně transformovali knihovny do moderních společenských center, my to můžeme zvládnout také," řekl na setkání ministr Zaorálek.
 

Soubor ke staženíPačejov 31. března: VR 2020 - Cesta za Oranžovou a Zelenou stuhou

V rámci aktivit Celostátní sítě pro venkov, SZIF a Spolku pro obnovu venkova Plzeňského kraje si Vás dovolujeme pozvat na motivační seminář soutěže Vesnice roku 2020, který se koná v úterý 31. března 2020 v kulturním domě Pačejov – nádraží 172; 341 01 Pačejov. Program v pozvánce ke stažení. Přihlášky účastníků zasílejte do 26. 3. 2020 na adresu tomas.havranek@cpkp.cz.
 

Soubor ke staženíJak postupná centralizace dusí český venkov

Z důvodů mimořádných opatření, souvisejících s rozšířením Koronaviru, byl zrušen diskusní seminář se zahraničními účastníky, který se měl uskutečnit 26.3.2020 v 10:30 hod. v jednacím sále Senátu Parlamentu ČR. Ke stažení původní pozvánka a program.
 

Soubor ke staženíSchůze SPOV ČR ve čtvrtek 5.3.2020 v 10 hodin

v Černínském salonku Kolovratského paláce Senátu PČR v Praze. Na programu nezaměstnanost a VPP, financování školství a inkluze.
 

Prezident republiky přijal vítěze soutěže "Vesnice roku 2019"

Prezident republiky Miloš Zeman přijal ve čtvrtek dne 20. února 2020 ve 14.00 hodin na Pražském hradě starosty vítězných obcí soutěže "Vesnice roku 2019". Odkaz na web ČTK "České noviny".
 

FotogaleriePřijetí vítězů soutěže Vesnice roku z posledních 25 let prezidentem

Fotografie, získané z MMR, se vrací k přijetí starostů vítězných obcí národní soutěže Vesnice roku prezidentem Zemanem na pražském Hradě a předsedou vlády Babišem ve Strakově akademii 29. ledna 2020.
 

Článek25. února v Praze a a 3. března v Olomouci 53. Dny malých obcí,

které se tradičně uskuteční v Kongresovém sálu výstaviště PVA Praha-Letňany a na Výstavišti FLORA Olomouc – začátek vždy v 9:00 hod. Níže najdete, co bude na programu a kdo se účastní.
 

Soubor ke staženíLibovice 24. března: Cesta za stuhou

Stáhněte si pozvánku Celostátní sítě pro venkov, Spolku pro obnovu venkova Středočeského kraje, Sdružení místních samospráv Středočeského kraje a Svazu měst a obcí ČR na motivační seminář k soutěži Vesnice roku 2020. Účast na semináři je bezplatná, přihlášení na spov.sk@seznam.cz do 20. března 2020.
 

Soubor ke staženíČejetice: Vesnice roku 2020 - Cesta za Oranžovou a Zelenou stuhou

Startují motivační semináře o soutěži Vesnice roku 2020. Stáhněte si pozvánku Celostátní sítě pro venkov, Spolku pro obnovu venkova Jihočeského kraje a obce Čejetice. Účast je bezplatná, mohou přijet také starostové z jiných krajů. Přihlášky zasílejte do 13. března na kamila.kupcova@szif.cz.
 

Úspěšný seminář Venkov 2020 na Univerzitě Karlově

6. února se na 13. ročníku semináře Venkov v Přírodovědecké fakultě na Albertově sešlo více než 150 účastníků. Odkaz na web http://rural.cz, kde jsou ke stažení všechny prezentace, několik fotografií a také odkaz na rozhovor Radima Perlína pro Českou televizi. Pokud budete prezentace používat, je nutné je standardně citovat! 

 

Zeman: Věřím, že z venkova přijde nové národní obrození

Odkaz na www.irozhlas.cz – článek o přijetí starostů všech obcí, které se od roku 1995 staly Vesnicí roku, prezidentem republiky. Přijetí se zúčastnili ministryně pro místní rozvoj Dostálová, místopředseda Spolku pro obnovu venkova ČR Kavala a předseda Svazu měst a obcí Lukl. Projev prezidenta najdete zde. U příležitosti 25. výročí této soutěže starosty včera přijal a diskutoval s nimi také předseda vlády Babiš.