SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Aktuality

Vítáme Vás na www stránkách Spolku pro obnovu venkova České republiky, nevládní neziskové organizace, jejímž posláním je přispívat k rehabilitaci venkova, k obnově a prohloubení společenského a duchovního života na venkově, k posílení hospodářské stability a prosperity venkova.
Doručovací adresa: SPOV ČR, Přelická 356, 273 05 Smečno, IČ 64937178, č. účtu 2800635580/2010
V sekci Aktuality naleznete nejnovější zprávy z dění na českém venkově, v pravé části jsou pozvánky na akce Spolku. Informace o logu Spolku získáte zde.
 

Národní konference VENKOV 2017 (venkovský parlament ČR)

Odkaz na webové stránky konference, která se tentokráte uskuteční 1. - 3. 11. 2017 v Pardubickém kraji - obci Dříteč. K dispozici je program, možnost přihlášení (povinná registrace), objednávka ubytování a aktuality z přípravy konference. Vložné se nevybírá, účastníci si uhradí jen nocleh. Očekáváme, že zejména starostové a představitelé místních akčních skupin z nejbližšího okolí vyzvou k účasti i další aktéry, podílející se na rozvoji venkova (členové venkovských neziskových organizací, aktivní občané, zemědělci a lesníci, podnikatelé, učitelé, knihovníci, lékaři, zdravotní a sociální pracovníci nebo představitelé církví), kteří se mohou účastnit celé nebo jen části konference (např. workshopů a kulatých stolů 3. 11. 2017 podle svého výběru).
 

Soubor ke staženíVýsledky Národní konference VENKOV 2016

Ke stažení výsledky konference 20. - 21. 10. 2016 v Litoměřicích poprvé koncipované jako "venkovský parlament". 12 problémů/doporučení s největším počtem bodů, které byly zahrnuty do závěrů konference, je uvedeno v bodě 5.
 

Heřmanov Vesnicí roku 2017

Titul Vesnice roku v Programu obnovy venkova získala obec Heřmanov z Kraje Vysočina. Na druhém místě se umístila obec Lukavice z Pardubického kraje, na třetím místě obec Slavkov ze Zlínského kraje. Vyhlašovateli soutěže jsou Spolek pro obnovu venkova ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Svaz měst a obcí ČR a Ministerstvo zemědělství ČR; spoluvyhlašovatelé Kancelář prezidenta republiky, Ministerstvo kultury ČR, Ministerstvo životního prostředí ČR, Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR, Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu a Sdružení místních samospráv ČR. Odkaz na fotografii představitelů vítězných obcí, ministryně pro místní rozvoj Šlechtové, ministra zemědělství Jurečky, předsedkyně Spolku pro obnovu venkova ČR Vrecionové a předsedy Svazu měst a obcí ČR Lukla na vyhlášení výsledků soutěže v Luhačovicích 16. září 2017.
 

Soubor ke stažení7. září: Realizace Jana Krumla

Ke stažení pozvánka na vernisáž výstavy emeritního předsedy Spolku pro obnovu venkova ČR Ing. Jana Krumla u příležitosti jeho 82. narozenin v Brně-Tuřanech.
 

Soubor ke staženíSpolečné prohlášení SMO ČR, SMS ČR a SPOV ČR

k redukci rozpočtu MMR na národní dotace pro obce při přípravě státního rozpočtu 2018
 

ČlánekPrezentace ze semináře "Stromy v krajině"

Seminář SPOV ČR a Celostátní sítě pro venkov 28. srpna 2017 na výstavě "Země živitelka" v Českých Budějovicích zahájili předsedkyně Spolku pro obnovu venkova ČR Ing. Veronika Vrecionová, ministr zemědělství Ing. Marian Jurečka a předseda Národní sítě MAS ČR Ing. Jiří Krist. Ke stažení prezentace přednesených referátů.

 

Soubor ke stažení19. září Parlament ČR: Seminář o psychologických a sociálních aspektech nerodičovské péče

v prostorách Poslanecké sněmovny PČR. Je určen odborné i rodičovské veřejnosti, pečujícím o děti, pracovníkům prorodinných organizací a předškolním pedagogům. Jeho cílem je nabídnout širší spektrum pohledů na nerodičovskou péči, pracovat s ní jako s nástrojem rozvoje dítěte a současně upozornit na nezastupitelný význam rodičovské péče. Vložné se neplatí. Pro vstup do budovy je nutný doklad totožnosti, přihlásit se můžete do 13. 9. 2017 na: https://goo.gl/forms/eyV8MQ0bQDJTskAc2
 

Soubor ke stažení8. září 2017 Brno: Role komunity, sousedství a prostředí ve snižování sociálního vyloučení ve vyšším věku

Ke stažení anglická verze předběžného programu evropského semináře k politikám snižování sociální exkluze ve vyšším věku, který se uskuteční v pátek 8. 9. od 13 hod. na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Registrace je zdarma možná na: rosenet@post.cz. Další informace: Lucie Vidovićová, PhD., tel. 602 515 886, Lucie.Vidovic@seznam.cz.
 

Soubor ke stažení25. srpna 2017 České Budějovice: Podpora rozvoje venkova v ČR

Pozvánka na tradiční seminář v rámci doprovodného programu 44. ročníku výstavy Země živitelka, na kterém vystoupí představitelé MMR, MZe, SPOV ČR, SMS ČR a SMO ČR. Vstup do areálu Výstaviště České Budějovice je možný při předložení této pozvánky. Účast je nutno potvrdit do 21. srpna 2017 na e-mail: Miroslava.Ticha@mmr.cz.
 

Soubor ke stažení28. srpna 2017 České Budějovice: Stromy v krajině

Ke stažení pozvánka na seminář v rámci doprovodného programu 44. ročníku výstavy Země živitelka 2017, připravený Spolkem pro obnovu venkova ČR ve spolupráci s Celostátní sítí pro venkov - Tematickou pracovní skupinou "Ovocné stromy v krajině s vazbou na krátké dodavatelské řetězce".
 

KOMENTÁŘ: Evropské dotace – zlodějina od A do Z

Komentář Václava Klause ml. na www.Novinky.cz. Dva úhly pohledu na současnou situaci – jak si koledujeme o diktaturu a jak nás Evropa dotuje. Vraťte lidem tuhle zemi zpátky!
 

Soubor ke stažení23. - 24. listopadu 2017 Litoměřice: Energie, doprava a inovace (pro) města 21. století

Avizo 3. mezinárodní konference, pořádané městem Litoměřice ve spolupráci s evropským sdružením měst a obcí zaměřených na udržitelnou energetiku Energy Cities, Národní sítí Zdravých měst České republiky a Sdružením energetických manažerů měst a obcí. Je určena zejména zástupcům měst, obcí, regionů a jejich partnerům, kteří mají zájem o prosazování inovativních postupů v oblasti úspor energie, využití obnovitelných zdrojů a udržitelné dopravy na municipální úrovni. V září 2017 bude na webech pořadatelů zveřejněn podrobnější program konference a způsob registrace (podmínka účasti, účastnický poplatek se nevybírá). Info: tel. 773165574, jaroslav.klusak@litomerice.cz.
 

Podle EU je u nás čtvrt miliónu dětí z chudých rodin

Odkaz na článek redaktora Práva Jiřího Vavroně na www.novinky.cz. Podle jednotné evropské metodiky bylo v roce 2016 ohroženo chudobou 247 tisíc osob do 15 let. V Česku dnes žije přes 178 tisíc dětí v rodinách jen s jedním rodičem. Současně se odhaduje, že kolem 30 tisíc dětí má nějaké problémy s tím, že na ně jeden z rodičů neplatí alimenty.
 

Záznam příspěvků z XVI. mezinárodní konference o RP v Praze

Odkaz na webové stránky www.rodiny.cz, kde najdete odkaz na nahrávku příspěvků, které zazněly 5. června 2017 v Jednacím sále Senátu v Praze na XVI. konferenci o rodinné politice na téma Komunální rodinná politika jako partner státní rodinné politiky.
 

Farský: Sami dostaneme 7-10 procent

Odkaz na rozhovor Seznamu s poslancem, členem STAN Mgr. Janem Farským, někdejším úspěšným starostou Semil a novým volebním leaderem STAN.