SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Aktuality

Vítáme Vás na www stránkách Spolku pro obnovu venkova České republiky, nevládní neziskové organizace, jejímž posláním je přispívat k rehabilitaci venkova, k obnově a prohloubení společenského a duchovního života na venkově, k posílení hospodářské stability a prosperity venkova.
Doručovací adresa: SPOV ČR, Přelická 356, 273 05 Smečno, IČ 64937178, č. účtu 2800635580/2010
V sekci Aktuality naleznete nejnovější zprávy z dění na českém venkově, v pravé části jsou pozvánky na akce Spolku. Informace o logu Spolku získáte zde.
 

ČlánekBoj o novelu zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů, pokračuje

Návrh poslanců Marka Výborného a dalších neprošel 28. února v prvním čtení Poslanecké sněmovny. Do druhého čtení postoupil téhož dne návrh poslanců Věry Kovářové, Víta Rakušana a dalších, který byl přikázán Ústavně právnímu výboru a Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj. Poslední informace získáte a další projednávání můžete ovlivnit na semináři v Senátu 13. března. Přihlaste se mailem, který pošlete do 10. března 2018 na adresu spov.veronika@seznam.cz.
 

ČlánekKlíčové výsledky jednání Rady pro zemědělství EU

V pondělí 19. února 2018 se v Bruselu konalo jednání Rady EU pro zemědělství a rybolov, která se schází většinou 1x měsíčně a jejími členy jsou ministři zemědělství jednotlivých členských států. Rada přijímá v součinnosti s Evropským parlamentem legislativu pro produkci potravin a rozvoj venkova EU. Jedním z hlavních témat pondělního jednání byla opět budoucnost Společné zemědělské politiky.
 

Soubor ke staženíSoutěž Vesnice roku 2018 vyhlášena


Ke stažení podmínky soutěže, slavnostně podepsané předsedkyní SPOV ČR Ing. Veronikou Vrecionovou, ministryní pro místní rozvoj Ing. Klárou Dostálovou, ministrem zemědělství Ing. Jiřím Milkem a předsedou Svazu měst a obcí ČR Mgr. Františkem Luklem, MBA na 49. Dni malých obcí 20. února 2018 v Praze.
 

Soubor ke stažení13. března: Seminář "Snižování administrativní zátěže" v Senátu

Seminář pořádá od 10:30 do 13:30 Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova ve spolupráci se Spolkem pro obnovu venkova ČR. Ke stažení program semináře. Seminář bude přenášen živě na www.senat.cz. Zaměří se na Zákon o střetu zájmů a jeho poslanecké novely, Obecné nařízení Evropské komise o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a činnost Antibyrokratické komise MZe ČR.
 

Evropský strom roku: Hlasujte do 28. února 2018 pro Kvasický ořešák

v obci Kvasice (www.kvasice.cz, okres Kroměříž, kraj Zlínský), který zvítězil v Anketě Strom roku 2017 ČR, pořádané Nadací Partnerství, a tím postoupil EVROPSKÉHO STROMU roku 2018. Postup hlasování: 1. Na webu se označí 2 nejsympatičtější stromy a klikne se na hlasovat. 2. Vyplní se e-mail, potvrdí, zatrhne se souhlas se zpracováním. 3. Systém odešle potvrzovací e-mail na uvedenou adresu. 4. Hlasy budou platné po kliknutí na odkaz v potvrzovacím e-mailu.
 

Soubor ke staženíValná hromada SPOV ČR 13. 3. 2018 v 9 hodin

v Jednacím sále Valdštejnského paláce Senátu PČR v Praze. Na programu je schválení účetní závěrky za rok 2017 a rozpočtu na rok 2018. Po schůzi je připravován celodenní seminář, zaměřený na novelizaci zákona o střetu zájmů, Obecné nařízení EK o ochraně osobních údajů fyzických osob a činnost Antibyrokratické komise MZe ČR.
 

Statisíce lidí v dluhové pasti ovládá těžká frustrace

"Dokud si elita neuvědomí, že necháváme miliony lidí vystavené nespravedlivému systému, bude to kontaminovat politické prostředí. Pokud těmto lidem nepomůžeme, začne se naše společnost otřásat v základech", varuje analytik Člověka v tísni Daniel Hůle.
 

Vládní návrh novely insolvenčního zákona je ve sněmovně

Má umožnit širšímu okruhu subjektů řešení úpadku oddlužením a racionalizovat podmínky, za nichž dochází k poskytování zejména spotřebitelských úvěrů. Odkaz na web Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, kde si můžete tento návrh stáhnout.
 

Seminář Venkov 2018 byl velmi úspěšný

Ve čtvrtek 1. února se v Praze konal již 11. ročník pravidelného semináře Venkov. Hlavní téma bylo dáno velkým projektem TA ČR Beta, v jehož rámci byl zahájen projekt Vymezení nemetropolitních oblastí v Česku. Na seminář přijalo pozvání více než 80 aktivních posluchačů a řečníků. Další informace najdete na webu geography.cz.
 

Seminář Venkov 2018 v příspěvcích a fotografiích

Ke stažení příspěvky ze semináře v PDF.
 

Ministr zemědělství Milek odmítl při jednání s eurokomisařem Hoganem zastropování přímých plateb, vyřešit chce i nekalé obchodní praktiky

Ministr zemědělství Milek odmítl při jednání s eurokomisařem Hoganem zastropování přímých plateb, vyřešit chce i nekalé obchodní praktikyxxx Zdůraznil, že povinné zastropování by mohlo mít skutečně devastační dopad na české zemědělství. Komisař Hogan uvedl, že konkrétní aspekty budoucího nastavení nebyly zatím rozhodnuty. Odkaz na tiskovou zprávu na webu MZe ČR z 30. 1. 2018.
 

Článek6. 2. 2018: Brainstorming k tématům rodina, chudoba a vyloučení

Brainstorming se uskuteční v rámci pravidelné schůze Spolku v úterý 6. února 2018 v 9 hodin v Kolovratském paláci Senátu Parlamentu ČR. Účast přislíbila náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí Ing. Marie Bílková a Mgr. et Mgr. Jitka Modlitbová (Oddělení sociálního bydlení a sociálního začleňování MPSV). Vyměníme si také zkušenosti z veřejně prospěšných prací. Zveme všechny zájemce o danou problematiku.
 

Soubor ke staženíTaké ministryně financí JUDr. Alena Schillerová se hlásí k venkovu

Ve své reakci na dopis předsedkyně SPOV Veroniky Vrecionové k výsledkům NK Venkov 2017 ji ubezpečuje, že považuje vyvážený rozvoj území republiky, venkovské oblasti nevyjímaje, za velmi důležitý a potvrzuje také zájem vlády o otevření debaty k problematice rozpočtového určení daní.
 

Soubor ke stažení11. ročník semináře Venkov 2018 1. února na Univerzitě Karlově

Ke stažení pozvánka na již tradiční odborný seminář ve čtvrtek 1. 2. 2018 od 10 hodin na Přírodovědecké fakultě UK, Albertov 6, Praha 2. Účast podvrďte mailem na adresu: radim.perlin@natur.cuni.cz (RNDr. Radim Perlín, Ph.D., tel. 221 951 383)
 

Soubor ke stažení49. Den malých obcí 20. února v Praze a 27. února v Prostějově

DMO se uskuteční tradičně v Praze na výstavišti v Letňanech a v Prostějově ve Společenském domě. Vystoupí představitelé MMR, MZe, MŽP, MF a MV.