SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Aktuality

Vítáme Vás na www stránkách Spolku pro obnovu venkova České republiky, nevládní neziskové organizace, jejímž posláním je přispívat k rehabilitaci venkova, k obnově a prohloubení společenského a duchovního života na venkově, k posílení hospodářské stability a prosperity venkova.
Doručovací adresa: SPOV ČR, Přelická 356, 273 05 Smečno, IČ 64937178, č. účtu 2800635580/2010
V sekci Aktuality naleznete nejnovější zprávy z dění na českém venkově, v pravé části jsou pozvánky na akce Spolku. Informace o logu Spolku získáte zde.
 

ČlánekVyhlášení výsledků soutěže Vesnice roku 2011 10. září 2011 na XIX. Mezinárodním festivalu dětských folklorních souborů

Vyhlášení výsledků soutěže Vesnice roku 2011 10. září 2011 na XIX. Mezinárodním festivalu dětských folklorních souborůxxx „PÍSNÍ a TANCEM“ v Luhačovicích, který se letos uskuteční 9.-11. září. Festival vznikl k uctění 400. výročí narození Jana Ámose Komenského a dodnes se nese v duchu jeho myšlenky přátelství všech národů. Je to jedna z nejkrásnějších přehlídek, na které dětské soubory s hrdostí a zaujetím představují písně a tance svých regionů a zemí, prožívají radost ze vzájemného setkání a veselí při společné zábavě.
 

ČlánekChat 9.8.2011 zahájil diskusi k vládnímu návrhu Občanského zákoníku. Další chat 16.8.2011.

K dispozici je záznam chatu 9. srpna. Stáhnout si potřebné podklady a průběžně vkládat svá stanoviska můžete na diskusním fóru webu Spolku zde. Na chat zaměřený k novému Občanskému zákoníku 16. srpna v 21 hodin vstoupíte zde.
 

ČlánekZáznam chatu k Programu obnovy rodiny ze dne 2.8.2011

Podklady pro další diskusi 9.8.2011 v 21 hodin a adresu, jejímž prostřednictvím se připojíte k chatu, najdete zde.
 

ČlánekUzávěrka přihlášek soutěže O lidech s lidmi 2011 je 15. srpna!

Rozhoduje poštovní razítko nebo datum odeslání emailu. Můžete to stihnout, pokud se u Vás občané účastní na rozvoji obce nebo regionu, na rozhodování o něm a spolupracujete s nevládními neziskovými organizacemi na principu partnerství. Pravidla jsou na jednu stránku. Definují subjekty, které se mohou účastnit soutěže, charakterizují projekty, jež je možno přihlásit a další užitečné informace.
 

ČlánekPříští chat k Programu obnovy rodiny v úterý 9. 8.2011 v 21 hod.

na téma "Návrh občanského zákoníku z pohledu rodiny". Chat se uskuteční na adrese www.chat.vsevjednom.cz/chat.php?room=12482 (není třeba vyplnit heslo, stačí nick). Návrh zákoníku, jež je na pořadu jednání Ústavně-právního výbor PS Parlamentu ČR 22. srpna, ke stažení ve Wordu (6 MB) zde
 

FotogalerieSlavnostní vyhlášení výsledků soutěže Vesnice roku 2011 Olomouckého kraje

se uskutečnilo v pátek 29. července 2011 ve Skaličce na Přerovsku - vítězné obci Olomouckého kraje.
 

Soubor ke staženíKalendář akcí srpen 2011

Ke stažení kalendář akcí, vydávaný Ústavem zemědělské ekonomiky a informací, nabízející vybrané domácí akce v oboru zemědělství, lesnictví, potravinářství a ekologie.
 

Soubor ke staženíZpravodaj venkova - měsíčník SPOV ČR a NS MAS ČR - 8/2011

V 8. čísle roku 2011 si například můžete přečíst:

- Země živitelka ukáže jaký je současný venkov. Představí se i slovenské regiony a regionální značky
- Představujeme třináct zlatých vesnic roku 2011. Soutěže se letos zúčastnilo 305 obcí
- Všude mají důvod zavést regionální značku®. Rozhovor s Kateřinou Čadilovou, předsedkyní Asociace regionálních značek ČR
- Výbor Národní sítě jednal o hodnocení MAS, vyhodnotil zahraniční kontakty a uspořádá seminář pro nepodpořené regiony
- Aktuální stav implementace PRV / MAS vymyslely 50 nových projektů spolupráce
Prostorový prohlížeč:
http://issuu.com/z-spov/docs/zpravodaj_venkova_08-2011
 

ČlánekZáznam chatu k Programu obnovy rodiny Spolku pro obnovu venkova ze dne 26.7.2011 a pozvánka na příští chat 2.8.2011

Historicky první chat Spolku pro obnovu venkova ČR se zaměřil na střídavou péči o děti po rozvodu. Tato otázka je aktuální z důvodů současného projednávání novely zákona o rodině v Parlamentu ČR. Vzhledem k dodatečnému stanovisku lidovců, kterým odůvodnili své hlasování v Senátu preferencí nového občanského zákoníku, který je již ve druhém čtení v Poslanecké sněmovně, se chatová diskuse zaměřila i na tento legislativní návrh. Na téma "Střídavá péče o děti po rozvodu v novele zákona o rodině v kontextu návrhu nového občanského zákoníku" bude zaměřen i příští chat v úterý 2. srpna 2011 v 21 hodin, na který se můžete přihlásit zde.
 

ČlánekDěti z ústavů rostou pro kriminál, děsí se MPSV

Alarmující jsou statistiky, podle nichž má polovina Čechů vychovaných v ústavech na kontě trestný čin. Přiměly ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) zpracovat novelu zákona o sociálně-právní ochraně dítěte. Cílem normy, která je od pondělí v připomínkovém řízení, je posílit náhradní rodinnou péči.
 

ČlánekPozvánka na 38. mezinárodní výstavu Země živitelka 25.-30.8.2011 v Českých Budějovicích

Součástí programu je odborný seminář „Podpora rozvoje venkova v ČR“ 26.8.2011, moderovaný předsedou Spolku Mgr. Kavalou.
 

 

Soubor ke staženíNovela zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví

Ke stažení návrh novely, připravované Ministerstvem financí. Spolek se k ní může vyjádřit prostřednictvím sekretariátu Rady vlády pro nestátní neziskové organizace. Důvodová zpráva je k dispozici zde. Souhrnného zpracování připomínek se ujal předseda Spolku pro obnovu venkova Středočeského kraje a člen předsednictva SPOV ČR Radomír Hanačík. Připomínky mu zasílejte do 8.8.2011 na adresu  spov.sk@gmail.com.
 

Soubor ke staženíEtnosalaš 011 Travičná v Tvarožné Lhotě 31.7.2011

Ke stažení pozvánka na weekendové roztodivné hry pro děti a dospělé, ukázky řemesel, domácí výroby placek, sýra a medu, etnohudbu, provazovou stezku, koně a chytání rybiček.
 

FotogalerieFotogalerie ze schůze Spolku obnovy venkova ČR 7.6.2011

Fotogalerií se vracíme ke schůzi, na níž byl schválen Program obnovy rodiny. Záznam najdete zde, další informace ve Zpravodaji venkova 7/2011 (ke stažení v pdf).