SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Aktuality

Vítáme Vás na www stránkách Spolku pro obnovu venkova České republiky, nevládní neziskové organizace, jejímž posláním je přispívat k rehabilitaci venkova, k obnově a prohloubení společenského a duchovního života na venkově, k posílení hospodářské stability a prosperity venkova.
Doručovací adresa: SPOV ČR, Přelická 356, 273 05 Smečno, IČ 64937178, č. účtu 2800635580/2010
V sekci Aktuality naleznete nejnovější zprávy z dění na českém venkově, v pravé části jsou pozvánky na akce Spolku. Informace o logu Spolku získáte zde.
 

ČlánekJe novela stavebního zákona jednosměrnou ulicí k rušení stavebních úřadů?

Ke stažení návrh novely a materiály Ministerstva pro místní rozvoj, předložené vládě k projednání 21. prosince 2011 (2. bod programu), a původní stanovisko SPOV ČR.
 

Soubor ke staženíVýsledky hodnocení místních akčních skupin v roce 2011

Materiál Národní sítě MAS ČR, která získala na konci listopadu od Ministerstva zemědělství ČR informace o hodnocení MAS v roce 2011. Hodnocení MAS se uskutečnilo v červnu a září, a jeho dílčí výsledky zveřejnilo ministerstvo zemědělství v říjnu (viz aktuality na eAGRI Venkov).
 

ČlánekVítězové Vesnice roku 2011 navštívili Senát, Poslaneckou sněmovnu a Pražský hrad

Vítěze krajských kol soutěže Vesnice roku 2011 přijal v úterý 6. prosince na Pražském hradě prezident republiky Václav Klaus, v Senátu jeho předseda Milan Štěch a v Poslanecké sněmovně předsedové výborů Stanislav Polčák a Pavol Lukša.
 

FotogalerieSlavnostní setkání vítězů soutěže Vesnice roku 2011

Fotogalerie ze slavnostního setkání v Senátu a Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky a z přijetí u prezidenta v úterý 6. prosince 2011.
 

Soubor ke staženíSeznam poboček České pošty transformovaných v 1. pol. 2012

Dne 24. listopadu byl SPOV ČR přizván na jednání Komory obcí SMO ČR s generálním ředitelem České pošty ing. Petrem Zatloukalem. Hlavním diskutovaným tématem byl způsob transformace ČP – za pomoci partnerů (COOP apod.) např. zavedením tzv. výdejních míst. Na jednání generální ředitel ČP závazně přislíbil, že jakoukoliv změnu stávajícího stavu bude ČP předem konzultovat se starosty dotčených obcí a předal všem zúčastněným seznam poboček, u nichž se v prvním pololetí roku 2012 počítá se změnou, který si můžete stáhnout kliknutím na název tohoto článku.
 

Starostové obcí u prezidenta Václava Klause

Vítěze krajských kol soutěže Vesnice roku 2011 přijal 6. prosince na Pražském hradě prezident. Vesnicí roku je obec Komňa na Uherskohradišťsku. Ke stažení reportáž ČT v dnešních Událostech, doplněná o vstupy do obcí - vítězů posledních 16 let soutěže.
 

Jak vidí RUD velká města

Reportáž ČT v Událostech v předvečer projednání novely zákona o rozpočtovém určení daní ve vládě se vstupy předsedy vlády Nečase, ministra financí Kalouska a předsedy poslaneckého klubu TOP 09 - STAN Gazdíka a navazující diskuse v pořadu Události, komentáře 6.12.2011 s Gazdíkem, předsedou poslaneckého klubu ODS Stanjurou a primátorem Ostravy Kajnarem.

 

ČlánekZáznam chatu na téma Komplexní řešení demografického problému - vize a realita

Hostem chatu k Programu obnovy rodiny 6.12.2011 na výše uvedené téma byl Ing. Ivo Patta. Příští chat, zaměřený na Národní koncepci rodinné politiky, se uskuteční třetí lednové úterý tj. 17.1.2012 v 9 hodin.
 

ČlánekOčekávaný stavební zákon prošel Legislativní radou vlády

Zpráva převzatá z webu Ministerstva pro místní rozvoj.
 

Soubor ke staženíZpravodaj venkova - měsíčník SPOV ČR a NS MAS ČR - 12/2011

V 12. čísle roku 2011 si například můžete přečíst:
- Premiér zařadil RUD na jednání vlády. Pojďme prosadit náš zákon!
- Národní síť MAS ČR zveřejňuje výsledky hodnocení leaderovských regionů 2011
- Národní konference Venkov 2011: Venkov ví, jak se má rozvíjet, potřebuje k tomu ale peníze. Prčická výzva
- Rozhovor s Monikou Hienlovou, organizátorkou konference Venkov 2011: Venkov je velká příležitost pro podnikání i mladé lidi
- Nová kniha o architektuře: Venkovské stavby 2011
- Aktuálně o venkovu: Chudé vesnice a menší města již nadále nehodlají sponzorovat bohaté metropole. Nový ministr zemědělství Petr Bendl představil své priority.
- MMR Vyhlásilo dotace na rok 2012: Na Program obnovy a rozvoje venkova (PORV) bude 180 milionů
Prostorový prohlížeč:
http://issuu.com/z-spov/docs/zpravodaj_venkova_12-2011

 

Soubor ke staženíKe stažení druhé číslo dvouměsíčníku VENKOV

V informačním periodiku Programu rozvoje venkova, vydávaném Ministerstvem zemědělství, si přečíst:
- Rozhovor s ministrem zemědělství Petrem Bendlem
- Základní informace o Celostátní síti pro venkov
- Půda – základ udržitelného rozvoje (z činnosti Tematické pracovní skupiny Jihomoravského kraje)
- Kulatý stůl v Libereckém kraji
- Národní konference VENKOV 2011 (závěry jednotlivých Workshopů)
- Hodnocení místních akčních skupin
- Odchovna mladého dobytka (úspěšný projekt na Drahanské vysočině)
- Náš venkov – příklady dobré praxe z Ústeckého kraje, fotosoutěž  
- Setkání mikroregionů Středočeského kraje v Lidicích
- Obec Řepeč převzala titul (příkladná spolupráce obce a zemědělského družstva)
Periodikum, které vychází také v tištěné podobě, lze stáhnout také na adresách www.eagri.cz/venkov a www.denik.obce.cz.
 

ČlánekPochod za prosazení RUD ve vládě ve středu 7.12.2011 v Praze

Spolek pro obnovu venkova ČR a Sdružení místních samospráv ČR se obrací na všechny starosty dopisem, ve kterém je zve na středu 7. prosince 2011, tj. v den jednání vlády o rozpočtovém určení daní, ve 14.15 hodin na náměstí Jana Palacha v Praze. Odtud přejdeme přes Mánesův most na druhý břeh Vltavy před Úřad vlády tak, abychom dali najevo svou podporu novele zákona o RUD.
 

ČlánekČtvrtý ročník soutěže Obec přátelská rodině zná své vítěze

Celkem 17 zástupců obcí a měst či městských částí převzalo 25. listopadu z rukou ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR ocenění v celostátní soutěži Obec přátelská rodině. V kategoriích obcí do 5000 obyvatel byly nejlepší Suchovršice, Černá Hora, Malenovice a Svatobořice-Mistřín.
 

ČlánekPoslanci projednávali plnění Národní koncepce rodinné politiky

Stálá komise pro rodinu a rovné příležitosti PS Parlamentu ČR zahájila na své 7. schůzi 25. listopadu projednávání výstupů a plnění Národní koncepce rodinné politiky. Koncepci a její plnění uvedl PhDr. Miloslav Macela, ředitel odboru rodiny a dávkových systémů Ministerstva práce a sociálních věcí.