SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova | SPOV - Spolek pro obnovu venkova

Hledání

Hledat:

Aktuality

27. března 2010

25 let obnovy vesnice v Dolním Rakousku - jubilejní sympozium 30. dubna 2010 v Stift Göttweig (80 km JV od Znojma)

pod názvem "Společné řešení sociálních problémů při obnově vesnice". Pozvánka s přihláškou ke stažení zde. Přihlášku zašlete, prosím, do 23.4.2010 faxem (+43/2742/9005-14170 - Amt der NÖ Landesregierung, Abteilung Raumordnung und Regionalpolitik) nebo mailem: christina.ruland@noel.gv.at.
 

Dámy a pánové!

 

Před 25 lety odstartovalo v Dolním Rakousku hnutí obnovy vesnice. Co bylo tehdy avantgardní iniciativou, rozšířilo se od té doby po celém Dolním Rakousku a přineslo plody ve více než 700 místech: Tisíce dobrovolníků se zapojily do práce a aktivně se podílely na formulaci cílů a realizaci projektů a akcí.

Toto výročí oslavíme v pátek 30. dubna 2010 sympoziem v Stift Göttweig.

Při obnově vesnice bude v nadcházejících letech stále větší pozornost upřena na sociální problémy. To se odráží také v organizaci sympozia. Jeho první blok se zabývá napětím mezi sobectvím a smyslem pro komunitu (podněty od Rotraud Pernerové a Paula Zulehnera). V tomto rámci bude následovat brainstorming a 
výměna názorů účastníků. V odpoledních hodinách představí akademičtí odborníci a praktici budoucí vyhlídky dolnorakouské obnovy vesnice v oblasti sociální interakce z pohledu hospodářství, kultury, marketinku, mládeže, generací, životního prostředí, klima a energií. Krátký film dokumentuje téma radosti a zklamání ze společné práce.

Podrobný program a přihlášku naleznete v příloze.

Doufám, že akce vzbudí Váš zájem!

S pozdravem

Mag. Karl Trischler

Zemské pracoviště pro obnovu venkova
Odbor územního plánování a regionální politiky
Úřad vlády spolkové země Dolní Rakousko

Gaswerkgasse 9
3500 Krems

Tel.
+43/676/5525173
e.mail:
karl.trischler@noel.gv.at

 

Příloha:

Pozvánka s přihláškou